Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

mám takový dotaz, nemám úplně jasné zkušenosti v této problematice...
Proto bych rád názory ostatních, řeším takovou triviální věc.

Uživatel nahrává obrázky do své galerie, kde má nějaké omezení na počet, dejme tomu 6 obrázku/per user.
Klasická situace, setkal jsem se s tím mnohokrát, ale proč se na to ptám, je, že skoro u každého webu napříč roky
vývoje se to řeší jinak. Jde mi o to..

Nahraju obrázek např 4032 x 3024 velikost 5mb v nejake dobre kvalite... Ted klasicky na webu nechci tahat 5mb pri nacteni v galerii,
takže to chci nějak resizovat, dejme tomu na polovinu a s tím spojená komprese. Abych se dostal třeba na 0,8-0,9mb.
Existuje nějaké pravidlo jak se řidít, jak resizovat, cropovat, podle nějaké ověřeného standartu napříč různým zobrazením ? Chci si třeba vytvořit, klasicky tři kopie obrázku large,medium,small(thumb). A teď jak řešit rozměry? Někdo si třeba určí pro large 600x800 někdo zase 800x640 To je na co se ptám, každý to řeší jinak co jsem viděl, dává různe typy rozměrů a tolerance, já bych chtěl najít nějaké doporučení, článek, či něco, co mi pomohlo a zdůvodnilo, proč a jaký rozměr volit, co jsem viděl, každý si volí rozměr, dle sebe, pak se to docela blbě ladí.

Mám představu, že nejlepší způsob je to nějak procentuálně zmenšovat při překročení nějakého rozměru, jak to dělate vy? Znáte nějaký standart v této oblasti(know-how), všechny návrhy, nápady a způsoby si velmi rád počtu.

Děkuji moc všem předem za reakce, doporučení a připomínky !
PS: Snad jsem to popsal nějak rozumně...
M4n
Profil *
Už zase potřebuješ článek, návod nebo dlouhou debatu? Co takhle použít fantazii? Normy nebo doporučení neexistují. Zvol si rozměry i jejich počet podle konkrétní potřeby.
Kcko
Profil
snazimse:
Obrázky (co reálně vidíš krát @3 kvůli retině).
Já zmenšuji až při prvním zobrazení obrázku, nikoli při jeho uploadu někam do administrace.

Nejsou normy, jak psal M4n, podle potřeby + to co jsem psal já.
snazimse
Profil
M4n
Nemyslím si, že vždy je fantazie tak užitečná, tady chci použít něco osvědčeného, proto jsem se ptal.
Díky..

Kcko:
Obrázky (co reálně vidíš krát @3 kvůli retině). Krát 3? To by vyšli nesmysly.. Jaký význam mají pointy k manipulaci s rozlišením původ. obrázku, nechápu?

Prosím objasni, díky!
Kcko
Profil
snazimse:
Obrázky typu: grafické objekty (asi jsem to měl lépe upřesnit). Ne normální fotky. Kvůli retině proto, aby i na displejích s retinou byly obrázky (ikony atd, pokud jsou dělány obrázkem a ne např. SVG nebo fontem) byly hladké a jemné.

Pokud se jedná o klasické fotky, tak to nech být, jen si asi udělej o něco větší kvůli responsivu. Např (Máš 4 obrázky v gridu, každý 300px, dohromady tedy 1200px), v určitém breakpointu to zlomíš a vysázíš vedle sebe třeba 3. Kdybys to udělal např v rozlišení 1000px tak Ti bude chybět 100px do plné šířky. Já dělám obrázky cca o 1/3 - 1/2 šiřší.
snazimse
Profil
Kcko:

Chápu, super, díky za směr uvažování :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0