Autor Zpráva
Jack
Profil *
Když si chci koupit doménu druhého řádu například jack.cz tak mi musí být víc jak 18 let? Nebo k čemu po mě chtějí ve formuláři rodné číslo?
PerToon
Profil
To nevím k čemu, ale pochybuju o tom že by ti muselo být 18. Mám doménu a je mi 17 a dneska už má doménu každý dítě.
Ivorius
Profil
Klidně jim sděl, že rodné číslo po tobě nemůžou chtít (respektive číslo za lomítkem).
jozob
Profil
Čo sa týka registrácie domény .sk, človek musí mať viac ako 18 rokov... V tom je ešte Slovensko pozadu... A tie papierovačky a problémy, ktoré vznikajú pri registrácii... zdá sa mi, že treba ísť aj na matriku ... Ale aj tak vlastním doménu .sk a ešte nemám 18... No papierovo ju nevlastním ale fakturácia je na mňa... Jednoducho papierovo je vlastníkom iná osoba, ktorá má na vlastníctvo oprávnenie...

Čo sa týka nadnárodných domén .com, .net, .org, ... atď... Tam je situácia jednoduchá - stačí ju zaregistrovať cez registrátora a uhradiť poplatok... to je všetko, nie sú s tým žiadne problémy, papierovačky...
DoubleThink
Profil *
Klidně jim sděl, že rodné číslo po tobě nemůžou chtít (respektive číslo za lomítkem).

Můžou - a taky chtějí (poskytnutím vyjadřuješ automaticky souhlas s použitím)
Ivorius
Profil
Imho, žádný zákon nedává oprávnění webhostingovým společnostem chtít rodné číslo. Nebo se snad pletu? To že tím podmiňují využívání služeb či věcí je věc druhá.
Cocoa
Profil *
Určitě ti nemusí být 18. Můj bratranec má doménu, také od jack.cz a je mu 9 let...
tpikalek
Profil *
Kámoš má už 2 roky doménu a teď mu je 14. Zřizoval si to určitě sám, pamatuju si, jak jsem se ho ptal jak si to zřizoval. Ale už si to moc nepamatuju, takže jestli chcou RČ nevím...
Martin Kuželka
Profil
RČ u registrace domén nechtějí a ani ho chtít nemůžou. Maxiimálně se tam zadává datum narození.
jozob
Profil
Tak to tam máte dobré... U nás treba papierovať... ach jo... aj na matriku treba ísť a čo ja viem čo...
djlj
Profil
Čo sa týka registrácie domény .sk, človek musí mať viac ako 18 rokov...

No já vlastním slovenskou doménu a když jsem ji kupoval, tak mi bylo 17 ;). Akorát majitelem domény je INTERNET-SK, jelikož já nejsem ze Slovenska.
jozob
Profil
djlj
Dá sa to obísť. Aj ja mám niekoľko .sk domén. Oficiálne to je tak, že musíš uzavrieť rámcovú zmluvu. A pri uzatváraní tejto zmluvy je kopec formalít. Je na to celkom dlhý dokument o podmienkách. A časť tohto dokumentu hovorí:
"Fyzická osoba môže uzavrieť Rámcovú zmluvu, ak je podnikateľom (§ 2 ods. 2 Obchodného zákonníka) alebo občanom Slovenskej republiky, ktorý dovŕšil 18 rokov veku a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky."
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0