Autor Zpráva
makovnik
Profil *
Zdravím. Na webu mám spoustu odkazů, a potřeboval bych všechny, co odkazují na externí weby, zkrátit nejlépe PHP scriptem (s využitím služeb jako tinyurl, href li, atd),
abych nemusel každý dělat ručně.
Díky za rady.
Kcko
Profil
makovnik:
blog.rebrandly.com/8-best-free-url-shortener-apis-for-creating-your-short-links
makovnik
Profil *
Kcko:
Spíše bych bohužel potřeboval již hotové PHP nebo JS řešení, tak jsem myslel, že někdo o takovém řešení ví. Konkrétně mám web na Drupalu, ale žádný modul se mi na něm nepodařilo funkčně rozchodit. Pro Wordpress je modul wordpress.org/plugins/advanced-wp-hide-referer který anonymizuje s využitím služby href li - ale není jeho alternativa pro Drupal :/
Kajman
Profil
Zkusil jsem najít php implementaci pro nějaké api z toho seznamu?

A proč je chcete zkracovat? To se stydíte za to, kam odkazujete? Rozdíl ve velikosti při zagzipované stránce bude přece minimální a navíc prodloužíte uživatelům odezvy při kliknutí na externí odkaz.
Keeehi
Profil
Kajman:
A proč je chcete zkracovat? To se stydíte za to, kam odkazujete?
Spíš bych to viděl, že mu jde o to schování referera. V takovém případě bych využil přidání atributu rel="noreferrer" do odkazů. Má to i celkem slušnou podporu napříč prohlížeči.
Ještě se to dá podpořit hlavičkami, které může server odesílat Referrer-Policy. I když je to trochu zbytečné, jelikož to podporuje o něco méně verzí prohlížečů. Ovšem pokud by se na nějaký odkaz zapomnělo, pak by ta hlavička to mohla alespoň v některých případech vyřešit.
Kajman
Profil
Při přesměrování ze zkrácené adresy na plnou ale většinou prohlížeč původní referer zachová, takže při tomto potencionálním důvodu nemá zkracování význam. Proto se na ten důvod ptám :-)
makovnik
Profil *
Kajman:
Jednoduše, nechci, aby majitelé cizích serverů věděli o mém webu kouknutím do logů :)
Radek9
Profil
makovnik:
Tak tady narazíš přesně na problém s referrerem, jak popsal Kajman v [#6]. Použij řešení z [#5] od Keeehiho.
Kajman
Profil
Použij řešení z [#5] od Keeehiho.

Navíc nepoužívejte Google Analytics a podobné služby, které mají dost dat na detekování přechodu mezi stránkami jinými mechanizmy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0