Autor Zpráva
Surikata
Profil *
Zdravím, potreboval by som nejakú funkciu v JS (+jQuery a AngularJS), ktorá by mi menila fyzickú veľkosť elementu v závislosti od veľkosti obsahu, funkcia by bola volaná vždy pri zmene toho obsahu (mení sa skrz AJAX). Mám jeden element s nejakou height a v nej vnorený element s min-height. A práve potrebujem aby sa všetky "parenty a parenty parentů" toho vnoreného elementu menili height práve podla obsahu vnoreného elementu...
Keeehi
Profil
Tak těm rodičům nenastavuj výšku. Pak se budou přizpůsobovat sami od sebe. Pokud jsi jim výšku nastavil, aby nebyly náhodou moc malé, tak použij min-height místo height.
Surikata
Profil *
Keeehi:
problém je že takto to nemôžem, kedže pri nestriktne určenej výšky parenta mi funkce calc() (v CSS) nevie rátať s percentuálnymi hodnotami.


presnejšie to mám takto (štruktúra):

<div id="a">
   <div id="w"></div>
   <div id="h"></div>
   <div id="n"></div>
   <div id="m"></div>
   <div id="c">
       <div id="o"></div>
       <div id="p"></div>
   </div>
</div>

a má 100% height.
w, n, m majú dokopy 200px height a sú pod sebou
c má height calc 100%-200px
p má 20px height je pod o
o má calc 100%-20px min-height


a potrebujem aby o sa prispôsobovalo obsahu ktorý obsahuje.


ešte dodám že všetky elementy okrem o sú position fixed, element o je position relative
Keeehi
Profil
Surikata:
funkce calc() (v CSS) nevie rátať s percentuálnymi hodnotami.
Tak ji nepoužívej. Já snad ještě nenarazil na případ, kdy by v reálném použití byla potřeba.

Je hezké, že jsi sem dal i kus kódu, ale ten CSS pseudokód ručně interpretovat fakt nebudu. Vytvoř prosím živou ukázku a můžeme se na to podívat.

ešte dodám že všetky elementy okrem o sú position fixed, element o je position relative
Mám takový pocit, že takové přemrštěné pozicování bude zbytečné. Ale uvidíme konkrétně s živou ukázkou.
Surikata
Profil *
Keeehi:
Ako inak bych spravil treba to aby element mal o 200px menšiu výšku než je výška okna prehliadáča (resp. presnejšie výška vnútra/dokumentu vo viditelnej zóne prehliadača (bez scrollovania))
Keeehi
Profil
Například obalit elementem který má padding 200px a box-sizing border-box. Nicméně, pokud jsem pochopil instrukce v [#3] správně, tak jsem ten layout vytvořil takto. Pokud je v o více obsahu, natáhne se a tím vezme s sebou i patičku. O elementu h jsi nic nepsal, tak jsem ho vynechal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0