« 1 2
Autor Zpráva
Keeehi
Profil
petr90:
Taky záleží, jakou metodou FA připojuješ. Pokud linkuješ CSS, můžeš pro zaměření použít jak .fab tak i .fa-facebook-f případně jejich kombinaci. Pokud to ale uděláš pomocí scriptu jak udělal T-fon v [#23] tak tam se ten element i odstraní a nahradí svg obrázkem. Ten má už jen třídu fa-facebook-f, takže už se nedá zaměřit pomocí .fab.
petr90
Profil
K tomu fontawesome, to už mám vyřešené funguje mi to dobře. Už ze začátku jsem to měl dobře, jen jsem tam měl problém s tím pozadím že ta ikona nešla vidět.

Chci se ještě zeptat, jestli dreamweaver umožňuje takové pomůcky ve smyslu, kdy označím třeba slovo - ukázka a z bočního panelu nebo odněkud jen nakliknu ať mi to tam hodí tagy strong, či jiné.
Podobné věci to umí, ale tyto tagy jsem tam zatím nenašel.


------- Tak tohle vyřešeno, stačí dvakrát kliknout na text - zobrazí se to žlutě a následně tam je volba pro tučné, kurzivou a link.


____________________________________________________


Když mám použité pro název stránky např. tohle -

<h1 class="nadpis">Moje Stránka</h1>

a chci za to Moje Stránka nahoru přidat tzv. horní index ve znění CZ, takže by to ve finále vypadalo takto: Moje StránkaCZ (to CZ bude horní index)

Zapsal jsem to takto:

<h1 class="nadpis">Moje Stránka<sup>CZ</sup></h1>

Může to takto být ? Potřeboval bych následně ve stylu naformátovat to CZ a trochu to odsunout do prava směrem od textu Moje Stránka. Takto když to edituju tak se mi posouvá celý ten text, je možné k tomu sup ještě přidat třídu abych formátoval
jen to CZ ?

Díky
Bubák
Profil
Nevidím důvod pro to, aby h1 měl třídu, určitě by to šlo bez ní.
Ani k nastylování horního indexu nepotřebuješ třídu.
Živá ukázka
Moje StránkaCZ
petr90
Profil
Výborné, děkuji. No ale když budu mít na stránce více než 1x H1, tak mi to bude aplikovat tento styl na všechno.
Co když později přidám další H1 a budu ho chtít rozlišit a nastavit mu jiný styl ?
Tomáš123
Profil
petr90:
Takto to nemá význam. Skús venovať pár dní štúdiu. Hľadaj Googlom, prečítaj si seriály na jpw. Pohľadaj si niečo o kaskádovaní, priorite selektorov, nauč sa základy CSS a nebudeš nútený pýtať sa tu základné otázky.

Prejav trochu vlastnej iniciatívy.
Keeehi
Profil
petr90:
Více H1 nadpisů nedává sémanticky moc význam. Pokud používáš nadpis jen kvůli tomu, že produkuje velký text, ale věcně to nadpis není, pak použij span s třídou a velikost textu nastav pomocí font-size.
Bubák
Profil
petr90:
Co když později přidám další H1 a budu ho chtít rozlišit a nastavit mu jiný styl ?
Nadpis h1 je nejdůležitější nadpis stránky a takový bývá zpravidla na stránce jen jeden. Sice si dovedu si představit stránku s několika nadpisy h1, ale pak jsou stejně důležité a měly by mít i stejný vzhled.
V případě nadpisů nižší úrovně je běžné mít třeba nadpisy ve sloupci v menu a v hlavním sloupci s obsahem, ale ty jsou v různých DIVech, třebas web jakpsatweb.cz má nadpisy h2 pro text v DIVu s id="text" a nadpisy ve sloupci menu v DIVu s id="navigace. Styly pro nadpisy h2 se pak zapíší takto:
#text h2 {
...: ...
}
#navigace h2 {
...: ...
}
petr90
Profil
Díky. :-)

Jinak tady tohle Živá ukázka je fakt super věc. Něco na tento způsob jsem hledal ale nedohledal, nebo jsem hledal špatně. Hledal jsem ve smyslu online html editor.
Dá se na tom dobře testovat :-)
Kcko
Profil
petr90:
Ono by to chtělo mít povědomí co hledat + základy AJ viz výsledky hledání
petr90
Profil
Anglicky umím dostatečně, jde o to že jsem nevěděl jak se tohle správně nazývá ten editor ale to už je jedno.
petr90
Profil
Prosím, můžete mi říct co tady mám špatně ?

Chci nastavit šedý přechod (hover) na ty tlačítka) pro zkoušku jsem tam hodil červenou barvu ale aplikuje se to pouze na tu poslední ikonku.



Dík
Tomášeek
Profil
petr90:
Základní prace se selektory. Napovím, ze se to chova presne tak, jak jsi napsal.
pcmanik
Profil
petr90:
Ten hover stav je potrebné použiť na každú ikonku. Ty ho dávaš len na poslednú.
Jednoduchšie riešenie je nastaviť CSS pre obalový element aby si to pokaždé nemusel vypisovať. Niečo ako:
#obal i:hover {
    ...
}
petr90
Profil
pcmanik:

Díky, máš pravdu půjde to udělat nějak jednodušeji ale nevím zatím jak to zapsat, tak jsem to udělal složitěji, ale funguje to.
Já jsem začátečník, všechny tyto věci se teprve učím, nedělám momentálně nic jiného než koukám na video kurzy HTML a CSS, jenže těch informací je tolik, takže se stane že mi něco vypadne a už si nevzpomenu jak se to dělá.
Takže se k jednotlivým věcem musím znovu vracet.

.fa-facebook-f:hover{
color: lightgray;
}

.fa-instagram:hover{
color: lightgray;
}

.fa-envelope:hover{
color: lightgray;
}
T-fon
Profil
To už spíš takto:
.fa-facebook-f:hover, .fa-instagram:hover, .fa-envelope:hover {
}
Bubák
Profil
petr90:
Děláš tu nepořádek_
- kód v obrázku nebo dokonce v animaci není živá ukázka
- kód ve [#14] jsi nedal do [pre][/pre], stačí kliknout na třetí tlačítko zleva.

Nejjednodušší je něco na způsob, jak doporučil [#13] pcmanik, dá se i kód od[#15] T-fona, hlavní výhodou oproti tvému ukecanému kódu [#14] petr90 je, že pokud budeš potřebovat barvy změnit, máš to na jednom místě, kód je přehlednější a udržovatelnější.
petr90
Profil
Bubák:

momentálně jsem to nastavil na

.fa-facebook-f:hover, .fa-instagram:hover, .fa-envelope:hover {
}
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0