Autor Zpráva
gurgen
Profil
rád bych vložil na stránku google mapu s možností pointeru na místo, ale dočetl jsem se, že nově kdysi dávno je vyžadován api klíč.

Jak to pak řeší vývojáři pokud klientům vkládají google mapu na stránky, to generují vlastní klíč přes svůj účet a vkládají jej tam? To pak mají několikero klíčů k různým (cizím) mapám? :-)
Taps
Profil
gurgen:
nevím, jak jiní ale já to tak mám. Nebo pak je možné jeden api klíč vygenerovat pro více map na různých webech s tím, že nastavíš restrikce, pro které weby je api klíč povolen
Keeehi
Profil
gurgen:
Jak to pak řeší vývojáři pokud klientům vkládají google mapu na stránky, to generují vlastní klíč přes svůj účet a vkládají jej tam? To pak mají několikero klíčů k různým (cizím) mapám? :-)
Je to různé, záleží od klienta. My to dělali třemi způsoby. Klient nám dal přístup k svému účtu, nebo jsme mu dali návod jak klíče získat a on nám je pak poslal a u některých je to napárované na náš účet. Týká se to prakticky všech api klíčů, ne jen těch googlích. Vždy je to na dohodě s klientem a o tom, jak moc se o to nechce starat nebo naopak mít kontrolu.
Leo3
Profil
Od 11.6.2018 bude pouzivanie google maps cez api key spoplatnene. S tym, ze Google ti daruje 200$ na tvoj google ucet. Ak mas len malo stranok s inkludnutymi google mapami, tak neprekrocis budget. Horsie to bude ak mas viac stranok, alebo si pouzil svoje api key aj pre klientov...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0