Autor Zpráva
Adéla
Profil *
Ahoj,

chtěla bych udělat redesign webu, který je aktuálně HTML, ale "nový" web bych chtěla mít na WP. Nejsem si jistá jak postupovat, abych zachovala URL adresy. Je potřeba starý web nahrát na WP a následně v nové šabloně předělat obsah nebo je možné nový web vytvořit na doméně 3.řádu a následně nějak spustit na adrese s aktuálním webem, který se bude předělávat?

Adéla
Keeehi
Profil
Je možné to spustit na doméně třetího řádu. Nebo si na počítači rozjet vlastní webserver, vyvíjet to lokálně a hotové to pak nahrát na ostré stránky.
Trejpa
Profil
Adéla:
Nedávno jsem si tímto prošel. Rozběhal jsem WordPress na jiné subdoméně, než původní stránky, vyladil vzhled a nasypal obsah. Až vše fungovalo dle představ, tak jsem soubory Wordpressu nahrál na hlavní subdoménu (www) a staré HTML soubory smazal. Připojená databáze zůstala stejná. V nastavení (/wp-admin/options-general.php) jsem změnil jen adresu webu a v článcích/stránkách zkontroloval, zda někde nezůstala v odkazu testovací subdoména.

Problém byl jen v adresách. Formát se dá sice nastavit (/wp-admin/options-permalink.php), ale možnosti nemusí vyhovovat původní struktuře webu. Protože se mi změnily cesty, zrušil jsem i přípony souborů a staré adresy na nové přesměroval s kódem 301. To je možno v souboru .htaccess nebo jednoduše v nějakém pluginu, například Redirection umí i importovat soubor s adresami odkud > kam.
Kajman
Profil
Wordpress či pluginy občas ukládájí cesty včetně domény. Někdy i do serializovaných polí. Proto je lepší mít vývojovou doménu navrhnutou tak, aby měla stejný počet znaků jako finální doména a lépe se dělaly hromadné náhrady domény v databázi.

Vývojovou doménu je vhodné celou zaheslovat.

Pokud má vývojová jinou IP (např. jiný hosting), tak lze pak změnit konfiguraci na finální doménu, otestovat si novou verzi z nějakého počítače s upraveným souborem hosts a pokud to vše dobře dopadne, změnit záznam v DNS u finální domény, aby chodily požadavky už na novou IP. V tomto případě je dobré dočasně snížit TTL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0