Autor Zpráva
Vojtik
Profil
Ahoj,
když se někdo podívá na mou stránku, tak chci aby při každém rozlišení objevil obrázek roztáhlý na celé obrazovce.
Tento problém jsem vyřešil tímto kódem:
background: url(images/background.png) no-repeat center center;
position:absolute;
    top:0;
    left:0;
    width:100%;
    height:100%;
    background-size: cover;
    background-attachment: scroll ;
    background-position: center ;
    background-repeat:repeat;
    background-origin: content-box;
Jenže to nefungovalo
má to vypadat takto

Děkuji za případné rady.
Keeehi
Profil
Z obrázků není v pozadí moc rozdílů, takže ta nefunkčnost z toho není jasná. Co přesně znamená to nefungovalo? Co je s tím špatně?
Vojtik
Profil
Po nastavení position: absolute web začne brát tu část stránky jako by tam nebyla a všechen obsah (který nemá nastavený position: absolute) co je pod ní se nahrne nahoru.
Zkrátka chci docílit toho efektu, že když návštěvník přijde na mou webovku, tak první co se mu ukáže je toto. (část stránky s full screen pozadím. Když by návštěvník scrolloval dolů, tak by se mu ukázal další obsah. Podobně to je zde, akorát tady je ten obrázek zafixovaný a já potřebuji aby se pohyboval s tím jak návštěvník scrolluje.) Zatím jsem tomu dal rozměr výšky 1000px, takže to dobře vypadá jen na mém(či jemu podobném) monitoru. Zkoušel jsem to tím kódem co jsem poslal, ale bohužel mi to nefunguje.
Vojtik
Profil
Už se mi to podařilo vyřešit.
Každopádně děkuji za reakci.
Keeehi
Profil
Vojtik:
Po nastavení position: absolute web začne brát tu část stránky jako by tam nebyla a všechen obsah (který nemá nastavený position: absolute) co je pod ní se nahrne nahoru.
Ano, tak přesně absolutní pozicování funguje. V důsledku máš dvě možnosti. Buď ten element nebudeš pozicovat a jen ho roztáhneš na celou šířku i délku a obsah bude v něm. Nebo to budeš brát jen jako pozadí, tedy nebude v něm žádný obsah a budeš to pozicovat přesně tak, jak v [#1]. Jediný problém, který tím vzniká je to, že když něco absolutně pozicuješ, tak se daný element dostává do vyšší vrstvy. ovšem to se dá srazit pomocí z-index: -1;

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0