Autor Zpráva
jany
Profil
Vedel by mi niekto poradit ako spravit menu v dokuwiki ?
Celkom sa mi napr. paci struktura na openwrt openwrt.org/faq/start alebo www.gml.cz/wiki/doku.php/uvod prip aj wiki.lacko.me/start
Neviem ako vytvorit na lavej strane menu (zoznam s odkazmi).
Prip. ako potom vnorovat do nich dalsie odkazy aby som dosiahol nejaku hierarcicku strukturu.
Keeehi
Profil
To menu je vlastně wiki stránka, jako jakákoli jiná. Jen je vidět na každé stránce a je v dost úzkém prostoru. Nejspíše se bude jmenovat sidebar ale asi bude lepší si to ověřit. Configuration Settings > najdi položku Sidebar. Hodnota pak určuje jméno té stránky. Pak akorát stačí přejít na adresu doku.php?id=<to co je v tom nastavení>, vytvořit stránku a něco tam napsat. Tím se ti vytvoří to menu. Samozřejmě položky si tam pak musíš přidávat sám. Pokud chceš něco hezčího a automatického, pak si nainstaluj vhodný plugin. Většina funguje asi tak, že do dokuwiki syntaxe přidají nový "příkaz", který generuje menu. Takže když ten příkaz pak dáš do té stránky co jsi vytvořil, bude se v ní generovat menu.
jany
Profil
ok dik funguje to, ale chce sa s tym hrat
jany
Profil
Este by som mal podotazocku.
Nastavil som tak, ako si mi poradil.
Cez Admin -- nastavenie konfiguracie som nastavil pre sidebar nazov "menu"
Vytvoril som stranku "menu" kde sa menu v bocnom panely zobrazuje.
Avsak na konci toho menu je odkaz na "menu" a ked na ten odkaz kliknem, tak sa zobrazi aj na pravej stranke to menu, ale 2x a je tam konflikt ID.
Vysvetlenie je tu www.dokuwiki.org/plugin:indexmenu#indexmenu_id_conflict
Ale nejak tomu nerozumiem. Toto je preklad do slovenciny
Konflikt sa deje, keď na webovej stránke existujú dva indexové stromy s rovnakým ID. 

Keď ste práve upravili stránku bočného panela, bočný panel a obsahová stránka sú rovnaké, takže sa jeho obsah zobrazuje dvakrát. Keď obsahuje indexové číslo, index sa tiež zobrazuje dvakrát. To nie je žiadny problém, pretože normálne nepoznáte bočný panel ako bežnú wiki stránku. 

Keď máte bočný panel definovaný ako bočný panel, ale používa sa aj ako normálna stránka, napr. Indexová stránka, odporúča sa vytvoriť samostatnú stránku pre indexovú stránku. Samostatná stránka zabraňuje zobrazovaniu rovnakého indexu dvakrát, takže už nemôže byť v konflikte. Stránka indexu môže mať rovnaké možnosti syntaxe ako bočný panel, ale ak používate identifikátor ID s identifikátorom ID #, identifikátor musí byť odlišný.
Index sa neda upravovat ani menit
este pridavam
obrazok
Keeehi
Profil
jany:
No v důsledku jde o to, zda to něčemu vadí. Ten problém vznikne, když se zobrazí menu právě jako ta stránka. Ale to není něco, co by normální uživatel dělal a potřeboval dělat. Osobně bych tu položku menu v seznamu odkazů skryl a bylo by to. Respektive bych ji neskrýval ale nechal seznam vypisovat jen ze složky/úrovně wiki.
jany
Profil
Nevadi to, ale clovek tam vidi cervenu hlasku "id conflict" a urcite ho to minimalne znepokoji.
Tak radsej som si to menu skryl :)
diky


Uz len fakt mala podotazka. Na tom obrazku co som sem dal vyssie sa v menu ked pridem na odkaz mysou zobrazi cerveny trojuholnik. Ked na to kliknem, tak sa zobrazi obsah danej stranky.
Je to sice dobra vec, ale nejak sa mi to nepaci.
Spominam si, ze ten trojuholnicek tam zo zaciatku nebol, ale hral som sa s nastaveniami (nieco som tam pomenil) a zacalo sa to tam zobrazovat.
Teraz to uz neviem vratit naspat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0