Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, přemýšlel jsem jak trochu více zabezpečit stránky vůči veřejnosti. Mám na webu třeba úpravu novinek a ta se v menu zobrazuje jenom pokud má někdo určité oprávnění. Dá se to nějakým nastavením nějak skrýt třeba na určité jména účtu nebo tak něco? Tohle je asi blbost, ale teď mě napadla při psaní jedna věc. Na té stránce by mohlo být hned na začátku php s podmínkou ověření práv(číslo třeba 3 a výš) a kdyby se nesplnila, přesměrovalo by to na stránku s errorem. Nevím moc jak se to dělá v praxi, oni asi jenom tak nepříjdou na tu adresu, kterou by museli zadat a by se na nějako takovou stránku třeba s úpravou novinek dostali.

Druhá věc je ta, jestli se dá nějak z těch stránek vytáhnout strom celého webu a případně si třeba nějaký soubor libovolně stáhnout. Pokud jo, jde to nějak zakázat?

Předem díky za odpověd, v tomhle jsem se nikdy ještě nepohyboval, tak nevím. Kdyžtak za případné tipy budu rád :)
Taps
Profil
jaky na webu pouzivas redakcni system?
Tomášeek
Profil
XolyCZ:
Nevím moc jak se to dělá v praxi
Zhruba tak, jak jsi popsal. Při načítání na začátku kontrolovat práva ke stránce a pak ji (ne)zobrazit.
XolyCZ
Profil
Taps:
Nepoužívám žádný, píšu to sám.

Jinak hosting mám od Active24.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0