Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
řeším na webu přihlášení přes facebook a nejsem si úplně jistý v tom, jak by to mělo fungovat. Na FB jsem vytvořil appku pro možnost přihlášení uživatelů přes SDK, to už jsem zprovoznil. Po jejich přihlášení dokážu i získat jejich e-mail, jméno atd. Pomocí těchto získaných údajů jim v DB vytvořím účet a přihlásím. Problém nastává v momentě, kdy se takový uživatel bude chtít podruhé přihlásit standardním způsobem, tedy pomocí e-mailu a hesla, které ale v tomto případě nemá nastavené. Jak se tato situace řeší v praxi?
T-fon
Profil
Tak neni to nic výjimečnýho, že po prvním přihlášení přes FB tě některé weby nutěj zadat další údaje. Tak to udělej taky tak. Ale neni mi moc jasný, proč by se někdo chtěl podruhý přihlašovat pomocí emailu a hesla, když může kliknout na jedno tlačítko.
Sylar
Profil
Takže jedinou možností je mu při prvním přihlášení přes FB třeba předvyplnit jméno a e-mail a donutit ho ať ještě dovyplní heslo. Při dalším přihlášení přes FB, už jen ověřím daný e-mail ve své DB a přihlásím ho. Pokud zvolí standardní přihlášení, vyplní heslo, které zadal poprvé.

Jsem právě nevěděl, jestli to nelze nějak vyřešit např. pomocí těch accessTokenů co dostávám od FB, ale pokud ne, tak toto řešení mi stačí, díky :)
TomášK
Profil
Nebo stačí mít formulář na resetování hesla. Při prvním přihlášení uživatel nic nevyplňuje, až bude chtít heslo, tak si ho zresetuje.
Keeehi
Profil
Sylar:
donutit ho ať ještě dovyplní heslo.
Ale fuj. Přes FB se přihlašuje právě proto, aby se nemusel přihlašovat složitě pomocí hesla.

Správné je mít v nastavení po přihlášení možnost změnit heslo, tudíž si ho tam může nastavit. Jelikož tam máš i klasické přihlašování tak bys tam měl mít i klasický reset hesla a to je druhý způsob, jak si může nastavit heslo. Ale takových uživatelů, kteří by se občas přihlašovali FB a občas emailem + heslem bude naprosté minimum.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0