Autor Zpráva
WordpressKokos
Profil
Zdravím,

Vytvářím sázkovku a potřeboval bych poradit jak a v jakém jazyce skript naprogramovat, který by odměnil hráče kteří vsadily na ten správný tým.

Cron? PHP?

Prosím o pomoc,

děkuji!
Kajman
Profil
Jazyk si musíte zvolit sám, záleží co umíte a co server podporuje. V php to půjde také.

Cron není potřeba. Stačí vyhodnotit sázky po zadání výsledku zápasu.
WordpressKokos
Profil
Ok udělám to v PHP.

Já budu ten výsledek společně s poměrem výher zadávat manuálně v tabulce databáze.

Takže když zadám výsledek, jaký skript to uvidí a updatuje výherce?

V real time věcech se moc nevyznám.
Kcko
Profil
WordpressKokos:
Co v tom hledáš za složitosti? Prostě se zadá výsledek a napíše se skript, který to vyhodnotí.
A uživatel si obnoví stránku a uvidí to. Klasika.
WordpressKokos
Profil
No ale já budu mít třeba 100 zápasů, nemůžu psát skript pro každej.

Asi to nechápu, můžes mi poslat nějakej tutoš?
Tomášeek
Profil
WordpressKokos:
Sorry, ale LOL.

Nechceš si zkusit něco jednoduššího, než sázkovku? Na začátek to je docela velké sousto, když se ptáš, v čem to programovat a nabízíš CRON. Když neumíš základy jazyka jako je práce s parametrem (ID zápasu) a chceš něco updatovat ručně v databázové tabulce...
WordpressKokos
Profil
Díky moc!! Přesně co jsem potřeboval, už vím jak na to
Keeehi
Profil
WordpressKokos:
Takže když zadám výsledek, jaký skript to uvidí a updatuje výherce
Žádný. To jsi odhadl správně.

On je totiž špatně předpoklad, že to budeš zadávat do databáze ručně. Pokud by jsi to dělal tak, jak by se mělo, žádný problém by nebyl.
Správně by jsi si měl vytvořit nějaké administrační rozhraní a v tom zadávat výsledky. Měl by jsi tedy nějakou stránku, na ní formulář a do něj zapíšeš výsledek. Tento formulář odesleš a nějaký PHP script ho zpracuje. Vezme z něj data (výsledek zápasu) a zapíše ho do databáze. Tento script samozřejmě už "ví" že v databázi se objevil nový výsledek (neboť ho tam sám vložil) takže může provést i veškeré navázané operace (např. to odměnění hráčů).

Pokud si to chceš vytvořit jen tak na zkoušku, aby jsi se něco naučil, tak je to v pořádku. Pokud by ta odměna byla reálná (reálné peníze, virtuální měny, předměty atp.) tak máš trochu problém. Jelikož začínáš, budeš to mít plné bezpečnostních chyb, takže ti to dříve nebo později někdo naboří. Druhým problémem je že hazard je v české republice velmi přísně regulovaný. Provozovat ho mohou firmy které si to mohou dovolit, jedinci spíše ne jelikož je tam nehorázné množství povinností co by musel splnit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0