Autor Zpráva
michal9
Profil
Vím, že je to velmi amatérský dotaz, ale jak správně napsat CSS kód pro span class=cca (viz níže) když je uložen v divu? Bohužel se mi nedaří, aby to fungovalo pro všechny typy prohlížečů, ale asi je to jen tím, že to mám špatně nakódované:

<div class="hodnota">1 Groš<br><span class="cca">~&nbsp;</span>1575 &nbsp;|&nbsp; <span>Maxmilián II.</span></div>


.hodnota {
  padding-left: 110px;  
  margin-top: 11px;
  margin-bottom: 20px;         
}

.hodnota span {
  font-size: 18px; 
}

.hodnota span.cca {
  font-size: 18px;
  font-family: sans-serif;
  font-weight: normal;
  margin-left: -16px;     
}

Díky moc
Josef Přerovský
Profil
michal9:
<div class="hodnota">1 Groš<br><span class="cca">~&nbsp;</span>1575 &nbsp;|&nbsp; <span>Maxmilián II.</span></div>
 
 
.hodnota {
  padding-left: 110px;  
  margin-top: 11px;
  margin-bottom: 20px;         
}
 
.hodnota .span {
  font-size: 18px; 
}
 
.hodnota .span.cca {
  font-size: 18px;
  font-family: sans-serif;
  font-weight: normal;
  margin-left: -16px;     
}
Myslím že ti tam chyběli ty tečky :)
Mlocik97
Profil
Josef Přerovský:
span je element, žádne tečky tam nemajú byť!!! tečky sú pre classy!!!!

chybu v tom CSS nemá, problémom uňho bude skôr to že za 1. specificita selektorů je řešená nesprávne, za 2. že neberie v potaz že CSS je kaskádový.
Keeehi
Profil
Selektor máš správně. Viz Živá ukázka kde jsem do posledního bloku přidal obatvení na červeno a obarvila se jen tilda.

Teď pár drobných rad
- Řádek patnáct je v tomto kódu zbytečný. Nastavuje stejnou velikost jako řádek 11.
- Selektror je zbytečně moc specifický, úplně by stačila jen třída .cca. Je dobrou praxí udržovat selektory na co jejich nejmenší specifitě.

Znásilňuješ pevnou mezeru na něco k čemu není určená. Dá se to zapsat třeba takto Živá ukázka. Což má tu výhodu, že když si to pak člověk zkopíruje třeba do wordu, tak se mu tam neobjeví najednou ty spousty mezer.

Josef Přerovský:
Myslím že ti tam chyběli ty tečky
Nechyběly.
Mlocik97
Profil
Keeehi:
k tým medzerám, od toho &nbsp; by bolo ešte stále lepšie riešenie toto:

	

hehe, diskuzi nejde správne escapovanie.



michal9
Profil
Tak se omlouvám, dneska už mi to funguje, včera bohužel ne; nevím čím to je, možná PSPadem, občas mi zlobí, že něco uložím a ono ne a ne se to hned aktualizovat, mačkám pak neustále F5, Ctrl+F5 a stejně nic (v žádném prohlížeči), až po několika minutách se úprava zobrazí, takže v tom byl asi včera zakopaný pes.

Co se týče velikosti písma, to samozřejmě vím, tohle je jen pracovní verze, kdy velikosti písem testuji a měním, pokud nakonec usoudím, že nejlepší je stejně velká tilda jako ostatní text, řádek s její velikostí odmažu.

O těch mezerách též vím, je to obdobné jako u velikosti písma, je to jen provizorní testovací řešení, které pak paddingem pravděpodobně nahradím.

Každopádně moc všem děkuji, že věnovali čas mé prosbě, vážím si toho!
Mlocik97
Profil
michal9:
PSPad? to vyhodte. Na tvorbu webstránok je dobrý napríklad VS Code alebo Atom, pre pokročilejších je tu VIM.

Na localhost používajte XAMPP alebo podobné riešenie (ja trebárs používal Easy PHP Devserver - a neni to len pre PHP), ak ste pokročilejší, môžete rovno sám si vytvoriť priamo z Apache Local Host a nejaké konzolové skripty na ovládanie serveru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0