Autor Zpráva
klaxon
Profil
chcel by som si vytvoriť vlastný eshop. Sám som programátor ale na tvorbu eshopu nemám čas. Programujem 8 hodín v práci CRM.... a programovať ešte ďalších niekoľko hodín denne vlastný eshop na to nemám nervy. Rozhodol som sa teda pre CMS. Poradte aký CMS si vybrať skúšal som prestashop ale ptríde mi to pomalé, veľmi pomalé. Keď som kedysi programoval v PHPčku tak tie stránky boli omnoho rýchlejšie. Ak má nakupujúci čakť sekundu kým sa mu načíta kategória tak to je o nervy.

Aký teda CMS vybrať?

Môže to byť pre PHP, ASP.NET, NodeJS je mi to jedno... mám virtual server a viem si tam nainštalovať čo treba.
H13
Profil
Ono to s tou rychlostí dopadne vždy stejně, pokud prostě zvolíš propracovanější e-shop, pak bude vždy pomalejší než něco základního.

Příkladem může být načítání produktů:
- začneš kontrolou toho jestli jsou produkty zveřejněny/nezveřejněny
- to stejné zkontroluješ u všech kategorií produktu
- pak kontroluješ, jestli je uživatel přihlášený a jestli může on sám produkty vidět/koupit, případně zda je ve skupině, která může vidět/koupit
- když už může koupit, kontroluje se jestli produkt nemá jinou cenu pro skupinu, jejíchž součástí je uživatel
- kontroluješ taky jestli je zboží na skladě nebo ne
- do toho nastupuje různá filtrace (cena, výrobce, tagy, kategorie, specifikace, vlastnosti, atributy, ...)
- samozřejmě měníš cenu podle atributů a vlastností
- dodáváš informace ohledně daní, měn, slev na produkt, slev na celkový nákup (přepočítán na produkt kvůli dani), kupóny (zase přepočítané na jednotlivé produkty kvůli daním), skupinové slevy, atd. atd.

A tyto všechny podmínky se prostě na rychlosti projeví.

Pak někdo příjde a řekne ti, že node.js je rychlejší než PHP7 (protože např. s node.js načítal pouze základní informace o produktech - z jedné databázové tabulky a např. v php načítal složitý databázový dotaz s kontrolou všech možných podmínek - viz výše) a je ti jasné, že zrovna v tomto případě je důležité jak je sestavený databázový dotaz a ne to, jestli s tím dotazem pracuje PHP, ASP.NET nebo node.js.

Postav si e-shop na technologii, které rozumíš a která ti nejvíc vyhovuje, aby jsi si ho mohl případně doupravit, podívej se:

- jaké vlastnosti má e-shop
- jak se ti ovládá (hlavně CMS, pro který jen napsaný)
- jak vypadá kód (pro případné úpravy) - následující bude z mé strany hodně subjektivní, ale osobně raději upravuju věci v Joomle! než ve Wordpressu, protože v Joomle! si prostě udělám pro všechno pluginy (Joomla! je prolezlá "observery" a v podstatě kdekoliv je možné rozšířovat bez nutnosti modifikovat core kód), zatímco ve Wordpressu musím často upravovat kód, který pak při updatech musím překontrolovávat.
- jak je to s rozšiřitelností a doplňky, atd.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0