Autor Zpráva
kammik1
Profil
Potřebuji poradit nebo napsat, kde bych se dočetl jak udělat takovouto tabulku, na svém webu přes editor HTML. Mám několik dat za X roků, ale chci je zobrazovat jen v jedné tabulce jen s možností přepnutí roku nahoře. Nechci žádný script data potřebuji dopisoval ručně k vůli korekci hodnot. Pokud mě někdo napíše aspoň úvodní hlavičku a první dva řádky v HTML moc by mě to pomohlo popř. odkaz kde si o tom přečtu nebo zkopíruji zdroj. Kdybych věděl jak se tato verze tabulky jmenuje třeba bych i něco na google našel ale zatím jsem na nic nenarazil.

Tomáš123
Profil
kammik1:
Je to obyčajná tabuľka najjednoduchšej štruktúry. V prvej bunke sa nachádza formulárový prvok <select>. Na to aby sa po výbere roku zmenili údaje v tabuľke budeš potrebovať minimálne skript na strane klienta, v prípade väčšieho množstva premenlivých údajov, bude vhodné zmenou hodnoty odoslať formulár na server a vygenerovať aktuálne hodnoty.
Mlocik97
Profil
"Mám několik dat za X roků"

v akom formáte?

"Nechci žádný script"

na prepínanie rokov script minimálne bude potreba, ja ale dáta do tabulky parsujem typicky z JSON. A to taky vyžaduje JS,.. ostatne v JSON formáte je to príliš jednoduché meniť, zapisovať,.... klasický postup nedoporučujem,.... budeš mať zmätok v tých stovkách th tr td elementoch. V Angulari stačí direktíva repeat a data binding. Potom takúto tabuľku napíšete do troch minút.
Vašin75
Profil *
Ahoj, jenom jsem vytvoříl tabulku s !nefunkční selectem! zbytek at ti tu pomužou kluci pokud budeš potřebovat.
Mlocik97
Profil
Vašin75:
hrůza,... takto pre [th/tr/td] -ováno,... (o tých atribútových styloch a milion opakovaní nehovoriac) pritom stačí trocha JS, alebo použít framework ako vue.js, angularJS, a pod. a potom ti stačí 10 riadkov html, 5 riadkov js, a jeden json súbor.

Takto ak chce pridať hodnotu, alebo zmeniť hodnotu tak by musel počítať že potrebuje zmeniť práve tridsiatysiedmy td prvok a hladať že ktorý je práve tridstiatysiedmy je asi blbosť.

Na netu je tucet hotový riešení jak z JSONu vytvoriť tabuľku,... zmáčknuť ctrl+c/v vie každý, a hodnoty v JSON už tazateľ zmení jednoducho.

Neviem čo sa tu rieši. Ja podobnú tabuľku vytvoril za jednu minutu. Len to neboli teploty (odhadujem zo screenshotu) ale ceny.
Tomášeek
Profil
Vašin75:
A problém je kde, krom toho, že jsi žádný script nezkusil použít ani vymyslet?

Napovím. tbody shlukující data patřící k jednomu roku s ID identifikujícím rok a na selectu onchange event.
Mlocik97
Profil
kammik1:
klidne ti tu tabulku za pár šušňú napíšu. (úplne kompletnú)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0