Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, potřebuju poradit, jak na mojich stránkách udělat footer přilepený na konci displeje, pokud je ta stránka krátká a neobsáhne celou plochu. Díval jsem se různě jak se to dělá, někde pomocí flex-boxu, někde pomocí negativních marginů a tak. Vždycky to ale nedělalo úplně přesně to co mělo. Nejlépe mi fungoval ale ten flex-box, kdy ten footer byl fakt přilepený dole i když jsem stránku natáhl přes responzivní design v Mozille. Akorát tím, že obsah stránky zobrazovalý jako flexibilní, rozhodilo mi to všechny šířky výšky různých částí. Věděl by někdo prosím, jak to zakomponovat do mojí stránky? Já jsem to tak trochu nahrazoval zvětšováním výšky mainu, ale to není úplně dobrá metoda. Schválně jsem teď všechny ty minimální výšky vyhodil, aby to bylo jednodušší na udělání. Předem díky, odkaz je zde: www.forthewin.cz/test2/index.php?str=uvod
Mlocik97m
Profil *
XolyCZ:
min-height: calc(100% - [veľkosť päty])? aplikovať na obsahovy element nejde?


Mlocik97m:
lepšie riešenie je flexbox či grid
XolyCZ
Profil
Mlocik97m:
Teď jsem to zkusil ještě znova a nenatáhne se to. Body je na celou výšku, ale wrapper zůstane takový jaký je, nevím proč. Nefunguje to ani když tam dám calc(100vh - 120px);
DarkMeni
Profil
#wrapper { ... ; min-height: 100%; position: relative; ... }
footer { position: absolute; bottom: 0 }
#footer_push { height: 120px; }
Div s id footer_push bych dal nakonec za pravý <footer>, jelikož ten bude mít position: absolute tak jakoby nebude vyplňovat místo a bez toho push divu by se pod ním mohl schovat ještě nějaký text, jo a tay s position: absolute nebude mít margin moc efekt. Ale aspoň to bude dole, a margin můžeš vynahradit zvětšením výšky u #footer_push.
XolyCZ
Profil
DarkMeni:
Díky moc, funguje to dobře. Margin jsem dal na #footer_push, takže ta pozice je stejná. Super :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0