Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, mám otázku. Jak se dá jednoduše udělat takové šikmé pozadí s nějakým textem a obrázky na něm, jako je tady? www.epicgames.com/fortnite/en-US/battle-pass/season-6. Tipuju že je to vždycky normální div a k němu je absolutně pozicovaný ten šikmý vrch, ale možná se to dá udělat všelijak. Děkuji za rady :)
Mlocik97m
Profil *
Je problém sa na to pozrieť cez dev consoli, v pripade stranky OBS projekt to tam maju taky a v kode to maju pekne napisane. Stačí si označiť tie šikmé divi.
XolyCZ
Profil
Na stránce OBS to mají pomocí absolutní pozice a rotace. No, tak zkusím si s tím nějak pohrát, díky :)
T-fon
Profil
A nebo si do googlu zadat šikmé pozadí pomocí CSS?
codepen.io/pipozoft/pen/vBwjl
css-tricks.com/creating-non-rectangular-headers
XolyCZ
Profil
T-fon:
Zkoušel jsem to, ale psal jsem to trochu jinak, takže mi to nic takového nenašlo.
XolyCZ
Profil
Ještě mě napadá, když se to týká pozadí..Mám udělané pozadí pro mobily a když se na to dívám v responzivním designu mozilly, vypadá to dobře. konkrétně takhle:
No ale když si tu stránku otevřu v mobilu, tak se mi to pozadí natáhne na celou výšku té stránky a vypadá to strašně divně, protože je to natáhlé. Ten kód pro to pozadí je takový, ale zkoušel jsem už více variant..
.index{
    min-height:calc(100vh - 105px);
    background:url("images/background2_360px.jpg") no-repeat fixed center center;
    background-size:cover;
    background-color:#eee;
    padding:0;
}
XolyCZ
Profil
Tak už jsem to vyřešil přes nový div zafixovaný, co má pozadí to co chci. Akorát, když na mobilu rychle scrolluju, nestíhá se to vykreslovat. Neví někdo proč?
XolyCZ
Profil
Můžu vám sem hodit odkaz, našel jsem tohle: will-change - CSS: Cascading Style Sheets | MDN, ale prý je to až poslední možnost použití. Věděl by někdo co s tím? Když na mobilu rychle posunu stránku, hlavně nahoru, nestíhá se vykreslit ten obsah a jde vidět jenom to pozadí. www.forthewin.cz/test2/index.php?str=uvod
blaaablaaa
Profil
XolyCZ:
OT: bacha na udavani rozmeru s vh, safari s tim docela bojuje.
XolyCZ
Profil
blaaablaaa:
No teď jsem se na to díval na kámošovém iPhonu a nefunguje to no. Musím to udělat jinak.
Tomáš123
Profil
XolyCZ:
Spoľahlivejšie by mali fungovať pseudoelementy :before a :after spolu s absolútnou pozíciou a z-indexom. Limitom očakávaného vzhľadu riešenia je podpora background-size: cover. Ak background-size zoskupíš pod spoločnú deklaráciu backgroundu, vytvoríš hack a nepodporujúce prehliadače pozadie vôbec nevykreslia (zbavíš sa skosenia na necelú šírku). Na druhej strane nenastáva sekanie a obsah zostáva čitateľný v každom prehliadači bez ohľadu na podporu.

Viď živá ukážka: Živá ukázka.
XolyCZ
Profil
Tomáš123:
Díky za tip, ale už jsem si s tím poradil jinak. Pro mobily jsem to udělal jednodušší, na pc ta stránka vypadá normálně a funguje jak by měla.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0