Autor Zpráva
danaceks
Profil
Dobrý večer,

rád bych zakázal uživateli prohledávání webu, tj. pokud zadá www.example.com/page.php, tak aby ho to vrátilo na index www.example.com, a to i v případě, že by tato stránka něco obsahovala. Aby se tam prostě musel proklikat.

Díky za pomoc, danaceks

PS: Je dost možné, že se na to už někdo ptal, ale já prostě nevím, co hledat, protože se mi to vyhledat nedaří...
T-fon
Profil
Zajímavej dotaz... A nenaštve to uživatele?
Mě napadá to udělat nějak přes session, jako že na začátku stránky se zeptáš, zda je nastavená a když ne, tak přesměruješ na www.example.com. Ale pak se během session už uživatel může podívat přímo na ostatní stránky, takže to by pro každou stránku musela být samostatná session...
Bubák
Profil
danaceks:
Je dost možné, že se na to už někdo ptal
Neptal, protože ostatní mají dostatek soudnosti.
danaceks
Profil
No, ono jde spíš o bezpečnost. Já tak jakože "experimentálně" zkouším nějaké věci. Chtěl jsem použít skript z MůjSkript.cz na přihlášení uživatelů s tím, že po přihlášení by se uživateli ukázala stránka s jeho profilem. Problém je v tom, že kdyby jen v URL adrese upravil nick, mohl by se bez problémů dostat do profilu někoho jiného. Pokud vás napadá jiné řešení, tak jo, případně ještě aby to nějak ověřilo, jestli je to opravdu on...
Bubák
Profil
danaceks:
Problém je v tom, že kdyby jen v URL adrese upravil nick, mohl by se bez problémů dostat do profilu někoho jiného.
Nevidím v tom problém.
O uživateli Bubák
O uživateli danaceks
Zkus si o přihlašování uživatelů něco přečíst, protože na experimentování s bezpečností se nehodí první hračka, co nějak něco dělá, na kterou na webu narazíš, jinak uděláš něco takového:
technet.idnes.cz/bkk-listek-hacker-0es-/sw_internet.aspx?c=A170726_054913_sw_internet_pka

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0