Autor Zpráva
kopi
Profil
Zdravím,
protože javascript neovládám, potřeboval bych od Vás poradit. Mám select a textový input. Do selectu načítám cyklem jména a po vybrání jednoho jména bych potřeboval, aby se v inputu zobrazil kontaktní email. Aniž bych musel odesílat formulář.

Pokud znáte nějaký tutorial apod, tak děkuji za link.
Keeehi
Profil
Živá ukázka
kopi
Profil
Moc díky
Kcko
Profil
kopi:
Mín ukecaná verze: Živá ukázka akorát nesmíš mít mezi selectem a inputem žádný bílý znak.
Keeehi
Profil
Kcko:
Stačí použít nextElementSibling a můžou tam být i bílé znaky.

Méně ukecané to sice je, dle mého názoru však na úkor přehlednosti. Navíc to vytváří závislost na pořadí prvků což také nemohu hodnotit kladně.
Kcko
Profil
Keeehi:
Já vědět proč to psát, že existuje nextElementSibling jsem ani neveděl (nebo jsem to zapomněl) ;-)
kopi
Profil
děkuju za návody. Tak jak je to v ukázce, to funguje. ale zjistil jsem,že když používám select2, tak se asi ten JS nějak ruší a nefunguje to
Keeehi
Profil
kopi:
To trochu ano. Pokud se nepletu tak ta knihovna pravý select skryje a nahradí ho svým html kódem. Takže událost onchange se pak na původním selectu nevytvoří.

Je potřeba to v tom případě navázat na události té knihovny.
kopi
Profil
a jakou z těch funkcí mám použít?
Kcko
Profil
kopi:
select2:select Triggered whenever a result is selected. select2:selecting is fired before this and can be prevented.[b][/b]

Minimálně si vyzkoušej klidně všechny eventy (do callbacků si dej console.log a sleduj celý proces od otevření až po vybraní a zavření selectu, aby jsi v tom měl jasno).
Keeehi
Profil
kopi:
Já bych asi použil zase change ale jak píše Kcko, vyzkoušet jich můžeš více a zajistit, která ti nejlépe vyhovuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0