Autor Zpráva
DobryClovek357
Profil *
Zdravím,

Potřeboval bych pomoc s vytvořením html kódu pro rozložení obrázku s textem - Problém je v tom, že nemám přístup k .css souborům, takže vše musí proběhnout v rámci html tagů.

Ukázka 1 -
Rozložení elementů (obrázek, spodní text) dle šířky stránky (bez CSS)

b]Ukázka 2[/b] -
Responzivní posunutí elementů pod sebe, dle zmenšení okna prohlížeče

- - - - - - - - - - - -

Pomůže někdo, prosím?
Kcko
Profil
Obrázky se samy naskládají pod sebe když se vedle sebe nevejdou, ale vyloženě tuto podobu bez CSS neudeláš.
Kajman
Profil
Pokud můžete psát tagy, můžete psát i tag <style>, do kterého si css pravidla můžete napsat. Nemusí být v samostatném souboru.
Tomášeek
Profil
Kcko:
ale vyloženě tuto podobu bez CSS neudeláš.
Co konkrétně myslíš, že neudělá? CSS k dispozici má, jen ho nemůže měnit (ano, je to divná konstrukce, ale tak to chápu -- tedy, nechápu to technicky, proč, jak, atd., ale chápu, co chtěl sdělit).

DobryClovek357:
Když neznáme aktulní markup a styly, těžko radit, jak požadovaného docílit. Dá se říci, že toto může být při dobře napsaném HTML i stylech výchozí chování.
Keeehi
Profil
Kajman:
Pokud můžete psát tagy, můžete psát i tag <style>
Kdyby tam byl nějaký aktivní filtr který by tag style mazal tak se dá ještě zkusit atribut style. Není to tak elegantní a nedá se v něm zapsat úplně vše ale třeba by to taky pomohlo.
Dále je možnost se pokusit si přilinkovat vlastní css soubor tagem link. Pokud to CORS hlavičky nazakáží tak může být i na jiné doméně. Případně je tu ještě javascript kterým by možná mohlo jít tag style vytvořit. Těch možností jak dostat do dokuentu css je tedy vlastně docela dost.
Kcko
Profil
Tomášeek:
Co konkrétně myslíš, že neudělá? CSS k dispozici má, jen ho nemůže měnit (ano, je to divná konstrukce, ale tak to chápu -- tedy, nechápu to technicky, proč, jak, atd., ale chápu, co chtěl sdělit).
Např. zalomení při konkrétním požadovaném rozlišení (např < 600px), to uděláš bez konkrétního css zápisu media queries?
Tomášeek
Profil
Kcko:
Tak ono o konkrétním rozlišení není nic psáno. Může se to zalomit přirozeně, při zadané šířce IMG, resp. jeho wrapperu. To je to, co jsem psal, že nevíme, ale že to nejde, je silné slovo :-)
Kcko
Profil
Tomášeek:
Může, ale zase se jenom domníváš co je tím míněno stejně jako já. Jen s tím rozdílem, že já jsem se dneska nenapil IRONU (ironie) a nemám potřebu chytat člověka za každý slovo, když vím, jak to bylo míněno.
Někdy jsi jak blázen :-)
DobryClovek357
Profil *
Html tagy normálně fungují, nejsou nijak omezené, jen prostě přemýšlím, jak to se svými omezenými znalostmi css, html vytvořit.

šlo by to například udělat pomocí kontajnerů, kdy by byl jeden hlavní nadřazený <div> a v něm ty obrázky s textem, které by měly každý svůj vlastni <div> s atributem float a správným nastavením paddingu .....

Nejsem profík, takže je to spíš teorie, co by snad mohlo fungovat... Názor? :-)
Trejpa
Profil
DobryClovek357:
Vložíš do HTML značku <style> a napíšeš styly do ní. Prohlížeče je vyhodnotí, i když není v hlavičce. Svoje styly odlišíš pomocí ID své vnější značce.

Řešení je více, spíš podle zadání – kolik obrázků celkem, kolik na řádek, od jaké šířky se má zalomit a podobně. Příklad pro tři obrázky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0