Autor Zpráva
dennyyy
Profil *
Nevím jak udělat toto. Chci mít v hlavičce webu link na rel="previewimage" nebo na property="og:image". To samozřejmě vím jak udělat, ale když vložím do stránky obrázek, tak aby se zapsal do property="og:image" nebo rel="previewimage".
Jako to mají na Mimibazaru. Když někdo vloží do stránky fotku, zobrazí se v meta tagu. Když nevloží nic, zobrazí se standardní obrázek mimibazar. Nešlo by do toho rel="previewimage" dát něco jako "IF IMG PAGE..." Jestli že je na stránce obrázek, aby se tam vložil na něj link? Nebo jak to udělat jinak? Nenapadá mě nic.
T-fon
Profil
Neznám mimibazar, ale udělal bych to normální podmínkou. Fotka je předpokládám vkládaná odkazem z databáze, takže podmínku jestliže je proměnná s odkazem prázdná, tak vložit univerzální fotku, jinak tu, která na tu stránku patří.
dennyyy
Profil *
A půjde podmínka do <head>….</head> ?
T-fon
Profil
jakýkoliv php kod můžeš vložit do head
Ikki
Profil
PHP můžeš vložit kamkoli, dokonce se používá/l i session_start(); na prvním řádku celého kódu.

No k věci. Buď můžeš použít podmínku, ale ta je potřeba jen v případě, kdy si nejsi na 100% jistý tím, že všechno bude mít svůj obrázek.

Pokud ale víš, že všechno svůj obrázek mít bude, tak stačí vyplnit content="<?php $obrazek_dane_veci; ?>" (ono výsledek je stejný, jen bez té podmínky).
dennyyy
Profil *
Jak by to podmínka vypadala když je na stránce obrázek jako class="postimage" ? A co když tam pod class="postimage" bude více obrázků? Vybere se pak automaticky jeden z nich?
Keeehi
Profil
dennyyy:
Vzhledem k tvé otázce předpokládám že používáš nějaký redakční systém a PHP neznáš vůbec nebo jen minimální základ. V tvém případě bych se pokusil najít nějaký plugin který ti tu funkčnost zajistí.
Pokud žádný neseženeš tak budeš potřebovat někoho kdo ti to udělá. Nejlevnější variantou bude nějaký student který ti to za pár korun upraví.
Poslední možností je samozřejmě samostudium a to jak samotného PHP tak způsobu vývoje pro ten daný redakční systém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0