Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
ahoj,
zajímalo by mě zda lze někde zakoupit nebo si pronajmout nějaké hotové řešení na webkamery...
snímání kamery a vytváření například fotografií je sranda... ale vytvořit živý videostream je už docela problém.
zajímalo by mě tedy zda existuje nějaké funkční řešení klidně i placené.
Děkuji
Keeehi
Profil
Když jsem potřeboval někdy něco streamovat na web tak jsem vždy používal youtube.
Funkční a spolehlivé to je, takže bych zkusil začít s tím.
Pavlínka
Profil
chci vlastní chat ale dnes to bez webkamer nemá moc smysl...
proto se ptám na možnost programovatelného řešení...

nevím jak dostat lokální webkameru na síť další zpracování a vysílání by nemusel být problém ale jak nastavit html5 tak aby to vysílal do serveru na to jsem už nepřišla :(
Jan Rippl
Profil
Existují dvě možnosti:
- webová kamera > streamovací server (většinou RTMP) > divák
- divákoherec < > divákoherec (WebRTC)

Já osobně používám první možnost založenou na webovém serveru Nginx + rtmp modul + Node.js + flash (do budoucna plánuji přechod na mpeg). Demo na mém webu (24h/7 nonstop ffmpeg).

Ideální streamovací klient obsproject.com
Mlocik97m
Profil *
Jan Rippl:
flash? Prave ma naplo na zvracanie.
Pavlínka
Profil
Jan Rippl:
Ideální streamovací klient obsproject.com

OBS znám ale já by jsem se právě vyhla tomu používat programy ale aby uživatel jen povoll kameru v prohlížeči a tradá...

Já osobně používám první možnost založenou na webovém serveru Nginx + rtmp modul + Node.js + flash
s ffmpegem a mpeg-dash/hls atd... mám docela bohaté zkušenosti...
já řeším právě to spojení webová kamera uživatele >> můj streamovací server...

výstup už pak není problém zvláště pokud se o to stará ffmpeg :)


Já osobně používám první možnost
byl by jsi ochotný mi to naprogramovat? samozřejmě to ráda zaplatím...
stačilo by nějaké jednoduché "prostředí tak abych si s tím pak mohla hrát, zabezpečit a samozřejmě to dostat potom do webu
potřebuji hlavně nakopnout...
Flashi se chci ale vyhnout ráda vych vstup html5 (rtmp modul zvládá údajně i mpeg dash :))

napiš kdyžtak na pavla.tajna@gmail.com nějaký virtuálek není problém připojit :))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0