Autor Zpráva
Fliper484
Profil
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom viacerých obrázkov do jedného divu. V dive mám logo webstránky a logo Facebooku. Len neviem, ako dám logo vľavo a logo Facebooku vpravo presne na stred divu. Ktoré atribúty - príkazy by ste mi na to poradili? Ďakujem za každú pomoc.
Pavlínka
Profil
nevím úplně přesně jak to myslíš v jednom divu ale nemyslíš třeba něco takového?
Živá ukázka
T-fon
Profil
Použij třeba Flexbox
Fliper484
Profil
Zle som sa vyjadril, v dive - hlavička mám 2 ďalšie divy - logo a logo Facebook. Teraz potrebujem dostať logo na ľavú stranu divu hlavička presne na stred a logo Facebook na pravú stranu divu hlavička presne na stred. Potrebujem vedieť, ktoré atribúty - príkazy sa na to využívajú, ďakujem.
T-fon
Profil
Platí ta ukázka co jsem postoval, jen místo justify-content:center dát justify-content:space-between nebo space-around.
Fliper484
Profil
Ďakujem pekne, vyriešené.
Tomáš123
Profil
Fliper484:
Flex sa ti v starších prehliadačoch rozpadne. Obrázky budú zrejme niekam odkazovať, tak je možné odkazy využiť (nastaviť šírku 50% — width: 50%, a zarovnať obsah prvku na stred — text-align: center). Následkom použitia odkazu je klikateľnosť celej plochy. Ak to prekáža, použi napríklad div.

V popise zanedbávam, že je treba nastaviť display, float, prípadne tiež clear.
Kcko
Profil
Tomáš123:
Převzal si otěže za Chamurappiho a ted budeš ty ten lobista za téměř vymřelé prohlížeče?
blaaablaaa
Profil
Kcko:
IE má v ČR podle cílovky 5-15% podíl (většina IE 11), to mi nepřijde moc jako téměř vymřelý prohlížeč.
Kcko
Profil
blaaablaaa:
v IE 11 flexbox funguje.


blaaablaaa:
Z jakého zdroje čerpáš, zkoušel jsem 2 světové a žádných 15% jsem tedy neviděl, bylo to vždy mezi 3-6% (Z toho IE 11 a Edge každý po polovině, IE 6-9 už se nevyskytovaly nebo v setinách procent).

Takže ohánět se nefunkčností flexboxu ve starších prohlížečích (IE 10 a níže) mi už moc smysl nedává. Bude existovat možná specifický web klienta, z nějakého důvodu, ale ne v obecném měřítku.
blaaablaaa
Profil
Kcko:
Ne vždy, pořád je ohlendně flexboxu dost bugů, ale pravda, s pár css fixy se asi dá nějak použít.


Kcko:
Na jednom z našich webů (cca 30 000 UIP denně) má v r. 2018 IE 7.82 %, u dalšího s 6 000 UIP denně má 8.49 %, u jiného s UIP < 100, který je cílený na akademickou sféru, má IE zase 18.67 %, další obecný s <1 000 UIP denně má 19.13 %. Michálek na www.vzhurudolu.cz/prirucka/prohlizece uvádí pro červen 2018 u webu Rekrea 16.5%. Takže je třeba znát své návštěvníky a podle toho se rozhodnout, jaké technologie použít.
Tomáš123
Profil
Kcko:
Nejde o percentá. Budem spokojnejšie spať, keď viem, že potenciálna šanca, že sa môjmu užívateľovi môj web rozpadne je nižšia.

Existuje spoľahlivejšie riešenie, ktoré nie je technicky náročnejšie ani omnoho neprehľadnejšie. Zanedbajme prehľadnosť (sám musíš uznať, že o nič nejde). Nevidím rozumný dôvod použiť rovnako funkčné riešenie s horšou podporou.
Kcko
Profil
Tomáš123:
Technicky náročnější v mnoha ohledech je a to se nebavíme o dalších aspektech jako je např. responsivita.
Nehledě na to, že grafik může vymyslet opravdu složitá řešení, které bez moderních věcí už defakto neuděláme.
Nevidím žádný rozumný důvod používat kostrbatá rešení s výmlouvou pro prohlížeče, které už skoro nikdo nepoužívá.
Tomáš123
Profil
Kcko:
Bavíme sa o tomto konkrétnom príklade. Predmetné riešenie som navrhol pre túto konkrétnu situáciu. Nezovšeobecňuj to prosím.

Technická nárocňosť oboch variánt je malá, responzivita nie je problém ani v mojom riešení.

Flexbox je silnejší, viem. To ale nie je v tejto situácii predmetné. Používaj relevantné argumenty.
Kcko
Profil
Tomáš123:
Ano bavíme se konkrétně a konkrétně jsme si také zde řekl, jaký je podíl obstarožních IEček a také, že IE 11 umí flexbox.
Nic nezobecňuji.

V každém topicu (když se podívám do tvého profilu), prosazuješ stejný stupidní předpotopní názor. OK, 2-3 roky nazpátek možná, dneska už je zbytečný.

Kóduj si floatem klidně dalších 30 let, ale sleduj také co se děje kolem tebe.


blaaablaaa:
Jestli to jsou nějaké uzavřené bankovní intranety, tak chápu, jinak ne.
M. Michálkem bych se zrovna neohánel, on sám sleduje nové trendy a používá je.

Tohle jsi četl? www.vzhurudolu.cz/prednaska/devel-2015-flexbox-139 (Článek starý > 3 roky), kde on vzal ti statistiku, která se tak moc liší od té tvojí?
blaaablaaa
Profil
Kcko:
IE 10 + 11 opravdu podporuje flexbox, ale má určité mouchy (třeba v kombinaci s min-height apod.), se kterými je potřeba při vývoji počítat a řešit je.
Takže jeho 95% v té době klidně mohl být podíl IE 9 a nižší.

Já vycházím z reálných dat, nejsou to žádné intranety, ten web cílený na akademiky se skoro 20% podílem IE je normální web, žádný intranet (jen tam asi často přistupují lidi ze starších pc z univerzit nebo z provozu).
Ostatní weby, co jsem uváděl jsou normální české weby s návštěvníky 15 až XX let.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0