Autor Zpráva
danaceks
Profil
Ahojte všichni!
Už týden se snažím NĚKDE najít skript pro ověření .CZ domény, abych ho mohl vložit na svůj web. Prohledal jsem Google, DJPW i HotScripts, kde jsem našel tento, který sice funguje, ale .CZ doménu se mi tam nedaří nasadit /whois.nic.cz/.
Dokázal by mi někdo pomoct, případně najít jiný?
Děkuji moc! D.
Keeehi
Profil
danaceks:
Nestačí se ti podívat na DNS záznamy? Záleží jestli potřebuješ znát rozdíl mezi neexistující a existující doménou avšak bez jakýchkoli záznamů. Ve spoustě případů je to jedno. Ve spoustě případů tě dokonce ani nezajímá, zda doména má nějaké záznamy ale zda je nasměrována na server který odpovídá na požadavky.
Jaký je tedy tvůj konkrétní případ? Podle toho se můžeme pokusit navrhnout řešení.
danaceks
Profil
Právě že nestačí, protože to chci mít na webu veřejně přístupné. Snad to chápu dobře...
Keeehi
Profil
Právě že nestačí, protože to chci mít na webu veřejně přístupné.
A co je to to? Ověřovač, zda je doména volná nebo ne? Jaká by byla výhoda tvého scriptu? Proč by si to měl někdo ověřovat u tebe na webu a ne přímo u nic.cz?
danaceks
Profil
Keeehi:
Ano, ten ověřovací skript. On je to spíš experiment, nechci WHOIS, který by mi vypsal info o doméně, chci aby to řeklo volná/obsazená...
Díky.
N71
Profil *
danaceks:
nechci WHOIS, který by mi vypsal info o doméně, chci aby to řeklo volná/obsazená...
To spolu přece souvisí. Ne každá doména je funkční, byť je zaplacená a v zóně.

CZ.NIC provozuje standardní WHOIS server na whois.nic.cz:43. Jestli máš po ruce *nixový bash, zkus zvolat echo -ne 'jakpsatweb.cz\r\n' | nc whois.nic.cz 43 a můžeš se mrknout, kde Yuhů bydlí. Ale nevím, jestli je tato cesta použitelná jako služba na webu, server má zdá se celkem přísné limity na počet požadavků.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0