Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
ahoj vlastním takový malinkatý herní server kde je v hře i chat...
chci trestat za sprostá slova a chci už v začátcích předejít i různým formám upravených sprostých slov...

bohužel apsolutně netuším jak :D
není problém blokovat pí*a ale jak udělat aby systém rozpoznal i třeba pííííí*a?
případně bych ráda předešla i formám typu p-í-í-í-*-a a podobně

nemáte nějaké nápady? vypisovat všechny možné varianty přímo by bylo hodně zdlouhavé
Keeehi
Profil
Pavlínka:
Bohužel to moc nejde. Buď jde vytvořit systém, který je moc restriktivní a smaže ti i sekundu nebo naopak aby toho náhodou nesmazal moc ti tam nechá jsipíča. Můžeš kontrolovat různé formáty ale uživatelé ti budou stále vymýšlet nové a nové. Bude to souboj s větrnými mlýny.

Já osobně bych na to šel spíše ze strany social engineeringu. Za prvé bych se v nich nesnažil povzbuzovat soutěživost o překonání automatické ochrany, ale strach z následků zásahu lidského administrátora. Celé kouzlo by bylo v tom, že žádný lidský administrátor by nebyl, uživatel by si to jen myslel. Tudíž jde pak jen o to, vytvořit ten systém tak, aby to vypadalo lidsky. Udělal bych to tak, že bych napsal nějaký méně restriktivní filtr, kterému sice něco uteče, ale všechno co chytí bude zaručeně špatně. Nicméně nebude nic dělat, zprávu do chatu pustí a nastaví událost která se spustí tak za 5 - 10 minut. Pokud se mezitím objeví nějaké další závadné slovo, doba se o něco zkrátí. Pokud by to jel v opravdu velké frekvenci, nastane událost téměř okamžitě. Vždy tam ale musíš nějaké minimální zpoždění zachovat, jelikož by to nevypadalo reálně. Co ta událost je - nic složitého. Prostě mu z tvého účtu přijde zpráva, že tohle dělat nesmí. Podle počtu prohřešku od prvního výskytu do spuštění události může systém nastavit výši trestu, výhružnost/naléhavost zprávy co mu přijde. Atp.
Celé to je jen o vyvolání dojmu reálné osoby který se nesmí ztratit. Systém se může někdo snažit přechytračit ale reálného člověka nedá. Proto se nemohou ty zprávy měnit, protože to ho na automatiku upozorní a také trest nemůže přijít okamžitě protože to není v lidských silách.
S celým tím scénářem se dá neuvěřitelně pracovat. Při psaní tohoto textu mě napadlo mnoho možností, jak by se ten systém mohl chovat, neskutečně variabilně se dá pracovat se systémem trestů, každý skýtá jiné možnosti jak s viníkem interagovat.
Pavlínka
Profil
o to mi až tolik nejde v tomto případě nějaká UI nebude fungovat, nejde o klasický chat ale o chat na serveru u hry...

zde pouze hledám cosi aby bot viděl áááááá jako jedno"a"
speciální znaky, mezery a úpravy typu sekundu jsem už vyřešila

stále ale nevím jak ukočírovat mnoho stejných znaků jako jeden psát pro každé písmenko podmínku se mi zdá jako šílenost
Tomášeek
Profil
Pavlínka:
Všechno mas hotové (to nejtěžší) a řešit takovou prkotinu jako místo 4 áček vypsat jen jedno? Ty seš dobrý pohádkář :-)
Kajman
Profil
Pavlínka:
zde pouze hledám cosi aby bot viděl áááááá jako jedno"a"

Pokud to hledáte regulárním výrazem, tak místo "a" použijete "[aá]+". Buď přímo v seznamu sprostých slov nebo si ten seznam takto před hlídáním upravíte.
Keeehi
Profil
Pavlínka:
Nahrazení více po sobě jdoucích stejných písmen jde udělat
$out = preg_replace('~(\w)\1+~', '$1', $in);
Ovšem to samozřejmě neřeší tu verzi p-í-í-í-*-a. Což se sice dá řešit ale nikdy to nebude dostatečně obecné, aby to pochytilo všechny varianty a zároveň to nezačalo chytat i neškodná slova.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0