Autor Zpráva
slavin
Profil
Zdravím,

mám web, který jsem přesunul na jinou doménu a potřebuji, aby když zadám starou doménu i s nějakou části za lomítkem (např. www.staradomena.cz/stranka), aby byl uživatel přesunut na novou doménu, ale i s části za lomítkem (tedy na www.novadomena.cz/stranka). Jak lze toto udělat? Nejlépe bez php nebo javascriptu, ať si nemusím kupovat hosting :). V základním free hostingu mám jenom možnost html.

Předem díky
Mlocik97
Profil
len s html ťažko máte podstranku (path) "/stranka". A ten prapodivný webhosting ktorý neumožňuje ani JavaScript... to je taky zjavne blbosť..
slavin
Profil
Mlocik97:

Chtěl jsem jenom říci, že upřednostňuji kdyby to šlo jenom přes html, protože mám momentálně jenom free hostning, ale není pro mě problém si za pár korun ten hosting koupit, pokud je potřeba java nebo php. Ta doména mi vydělá mnohem více než kolik stojí hosting.
Davex
Profil
Možností je mnoho: Přesměrování stránky
Mlocik97
Profil
slavin:
akýkoľvek free hosting (vo Vašom prípade počujem prvý krát že nie) umožňuje aj javascript. A bežne aj nejaký server-side. Môžete napísať Váš hosting? Dosť by ma to zaujímalo.
slavin
Profil
Davex:
Na to jsem taky došel, ale nedočetl jsem se tam, jak vyřešit můj problém, tedy že nové když uživatel zadá www.staradomena.cz/zalomitkem, tak ho to přesměruje na www.novadomena.cz/zalomikem, s tím, že část za lomítkem bude stejná. V návodu je vždy jenom přesměrování na pevně danou adresu, to já nechci.


Mlocik97:
Jsem u Wedosu. Když si koupím čistě doménu, tak dostanu od nich hosting s jménem miniweb, kde je možno nahrávat jenom html. Placené verze hostingu samozřejmě vše potřebné umí. Jenom jsem chtěl vědět, zda neexistuje řešení mého problému i čistě v html, ať nemusím kupovat hosting.
Keeehi
Profil
Zaregistruj se na cloudflare a nechej si doménu spravovat jimi (za doménu stále platíš wedosu ale o DNS se ti stará cloudflare). Cloudflare zvládne s doménami a vůbec síťovým traficem dělat psí kusy, takže přesměrovat jednu doménu na druhou je pro ně hračka.
Zde máš na to přímo od nich návod.
slavin
Profil
A nejde to udělat přes .htaccess nebo nějaký script?
blaaablaaa
Profil
slavin:
Lze, stačí trošku iniciativy a zadat do google třeba i česky "presmerovani stare domeny na novou htaccess". Pokud budou nějaké problémy, rádi poradíme :)
slavin
Profil
Zkoušel jsem toto:

  RewriteEngine On
  RewriteCond %{HTTP_HOST} ^staradomena.cz$ [OR]
  RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.staradomena.cz$
  RewriteRule (.*)$ http://www.novadomena.cz/$1 [R=301,L]

Toto funguje, ale nefunguje to, když je stará doména s https
Tomášeek
Profil
slavin:
A zamyslet se nad těmi 4 řádky tě nenapadlo, co? Jak by se asi tak daly upravit, aby to fungovalo (i) s https.
slavin
Profil
Tomášeek:
Napadlo, jenom jsem na to nepřišel. Proto se na to ptám.
Kajman
Profil
slavin:
A stará doména na https funguje, jen se to nepřesměruje? Žádna výjimka na protokol staré domény v těch pravidlech z [#10] není.
slavin
Profil
Kajman:
Už mi to funguje, chyba byla v nastavení hostingu, kde jsem neměl dobře nastavené HTTPS.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0