Autor Zpráva
Vilak
Profil
Nazdar, snažíme si vyvářet nový e-shop na prestě a máme ho na adrese www.levny-hoverboard.cz. Hosting je u C4.

Nejlépe chci, aby tento web byl pro normální lidi nedostupný (nebo se tam třeba zobrazovalo "připravujeme nebo tak něco"). A ideálně abychom na něm mohli dělat různé pokusy, rád bych měl druhý, totožný web, třeba na subdoméně, kde bych mohl třeba zkoušet různé pluginy a jakmile by se mi osvědčili, nahodil bych si je na "ostrý web".

Chci tedy udělat 2 věci a nevím, jak.
1) Skrýt web před ostatními
2) Duplikovat můj web někam jinam, kde bych mohl zkoušet různé věci (kdybych třeba udělal nějakou velkou kravinu a musel ho smazat, ať to neodnese reálný web)

Programátor moc nejsu, takže bych byl rád, kdybyste mě spíš odkázali na nějaké weby, kde na to jsou návody.

Předem moc děkuji za pomoc!
Tomášeek
Profil
Vilak:
Nic jako dev/test/prod prostředí u tebe nečekám, asi ani Git nebo něco takového, že?

ad 1) Nejsnáze laicky to jde v index.php stylem if ($_SERVER['REMOTE_ADDR'] !== 'tvoje-IP') {echo 'Ve vystavbe'; exit;}.
ad 2) Kde je přesně problém? Vytvořit subdoménu umíš. Nainstalovat/nakopírovat Prestu také. Až budeš mít na subdoméně odzkoušeno, buď přesuneš vše zpět na ostrou, nebo subdoménu "www" přejmenuj na "old" a "test" na "www". Třeba. Pak jen změníš konfigurák a máš hotovo.
davidfronek
Profil
Pokud si pamatuji, tak zrovna Presta má možnost přepnutí do "maintenance", kde se pak příchozím bude zobrazovat právě že "Ve výstavbě", nebo tak něco. A nebo rovnou omezit přístup jen na určitou IP... Mrkni na nastavení PRESTY.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0