Autor Zpráva
Gray blogger
Profil *
Ahoj,
potřeboval bych poradit. Na jedné stránce, kde mám založený blog změnili editor a nechtějí mi vyjít vstříc jaký editor původně používali. Zjistil jsem, že ten nový editor co tam daly mi nefunguje ve Firefoxu, který používám (v. 49) a tak chci používat ten starý. Předpokládám, že bych někde na internetu mohl najít dostupnou tu starou verzi a buď si ji stáhnout nebo používat online.

Tady je stránka s obrázkem editoru:

vyvoj.signaly.cz/1905/novy-editor-pro-blogy?startTime=2019-05-05+08%3A04%3A36.000000#snippet-comments-comments

Ten první obrázek je editor, který chci najít. Má lehce odstínovaná tlačítka.
RastyAmateur
Profil
Gray blogger:
Odhaduji, že by to mohl být ckeditor. Jen si nejsem jistý, jestli tu starší verzi (nevím, jestli verzi 2 nebo 3, ale spíš bych hádal 2) ještě někde najdeš ke stažení, takhle narychlo jsem ji alespoň na těch jejich stránkách nenašel...
Keeehi
Profil
Řekl bych, že půjde o jednu ze starších verzí CKEditoru.

Nicméně nevím, jak ti to pomůže. Jak chceš vyměnit jeden editor za jiný, když nemáš přístup ke kódu toho jejich blogovacího systému.

A používáním dva a půl roku starého prohlížeče si jen říkáš o napadení tvého počítače nějakou ze známých chyb, které jsou v nových verzích opraveny.


RastyAmateur:
Staré trojkové verze mají na svn (verzovací systém, něco jako git).

Gray blogger:
Pokud tě to opravdu zajímá, tak si nainstaluj nějakého svn klienta a použij http://svn.ckeditor.com/CKEditor/
Stará dokumentace k CKEditoru je na docs-old.ckeditor.com/CKEditor_3.x/Developers_Guide
Gray blogger
Profil *
Když chci editovat článek tak tam vidím že je to zapsané v normálním html kódu. Např. <p><span style="color: #000000;">text... Takže mě stačí jen vygenerovat tento text. Prostě abych mohl napsat příspěvek na jakoukoliv html stránku u mě v PC a ten text si naformátovat. Šlo by to i ručně, ale bylo by to dost pracné :) Takže by vlastně stačil jakýkoliv editor. Já mám pocit, že tuhle službu nabízí blogger.com takže bych možná ty příspěvky mohl napsat tam a pak je jen zkopírovat.
Taps
Profil
muzes pouzit tinymce nebo jiz zmineny ckeditor
Gray blogger
Profil *
Stáhl jsem si: tinymce_3.5.12.zip 818 kB
a jsou tam příklady, ale nikde jsem nenašel jak to udělat aby tam byla ta karta s html (abych mohl taky přímo editovat html kód).
Stáhl jsem to odtud:
www.tiny.cloud/get-tiny/self-hosted
ale ta další soubory s vyššími verzemi obsahují už jen složku js.

Jak to nakonfigurovat aby tam bylo i to html?

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>Word processor example</title>
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge" />
<!-- TinyMCE -->
<script type="text/javascript" src="../jscripts/tiny_mce/tiny_mce.js"></script>
<script type="text/javascript">
    tinyMCE.init({
        // General options
        mode : "textareas",
        theme : "advanced",
        skin : "o2k7",
        plugins : "autolink,lists,pagebreak,style,layer,table,save,advhr,advimage,advlink,emotions,iespell,insertdatetime,preview,media,searchreplace,print,contextmenu,paste,directionality,fullscreen,noneditable,visualchars,nonbreaking,xhtmlxtras,template,inlinepopups,autosave",

        // Theme options
        theme_advanced_buttons1 : "save,newdocument,|,bold,italic,underline,strikethrough,|,justifyleft,justifycenter,justifyright,justifyfull,|,styleselect,formatselect,fontselect,fontsizeselect",
        theme_advanced_buttons2 : "cut,copy,paste,pastetext,pasteword,|,search,replace,|,bullist,numlist,|,outdent,indent,blockquote,|,undo,redo,|,link,unlink,anchor,image,cleanup,help,code,|,insertdate,inserttime,preview,|,forecolor,backcolor",
        theme_advanced_buttons3 : "tablecontrols,|,hr,removeformat,visualaid,|,sub,sup,|,charmap,emotions,iespell,media,advhr,|,print,|,ltr,rtl,|,fullscreen",
        theme_advanced_buttons4 : "insertlayer,moveforward,movebackward,absolute,|,styleprops,|,cite,abbr,acronym,del,ins,attribs,|,visualchars,nonbreaking,template,pagebreak,restoredraft",
        theme_advanced_toolbar_location : "top",
        theme_advanced_toolbar_align : "left",
        theme_advanced_statusbar_location : "bottom",
        theme_advanced_resizing : true,

        // Example word content CSS (should be your site CSS) this one removes paragraph margins
        content_css : "css/word.css",

        // Drop lists for link/image/media/template dialogs
        template_external_list_url : "lists/template_list.js",
        external_link_list_url : "lists/link_list.js",
        external_image_list_url : "lists/image_list.js",
        media_external_list_url : "lists/media_list.js",

        // Replace values for the template plugin
        template_replace_values : {
            username : "Some User",
            staffid : "991234"
        }
    });
</script>
<!-- /TinyMCE -->

</head>
<body>

<form method="post" action="http://tinymce.moxiecode.com/dump.php?example=true">
    <h3>Word processor example</h3>

    <p>
        This page shows you how to configure TinyMCE to work more like common word processors.
        There are more examples on how to use TinyMCE in the <a href="http://tinymce.moxiecode.com/examples/">Wiki</a>.
    </p>

    <!-- Gets replaced with TinyMCE, remember HTML in a textarea should be encoded -->
    <textarea id="elm1" name="elm1" rows="15" cols="80" style="width: 80%">
        &lt;p&gt;This is the first paragraph.&lt;/p&gt;
        &lt;p&gt;This is the second paragraph.&lt;/p&gt;
        &lt;p&gt;This is the third paragraph.&lt;/p&gt;
    </textarea>

    <br />
    <input type="submit" name="save" value="Submit" />
    <input type="reset" name="reset" value="Reset" />
</form>
<script type="text/javascript">
if (document.location.protocol == 'file:') {
    alert("The examples might not work properly on the local file system due to security settings in your browser. Please use a real webserver.");
}
</script>
</body>
</html>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0