Autor Zpráva
iiic
Profil
Ahoj

Z nadpisu nemusí být zcela zřejmé o co mi jde, tak se to pokusím upřesnit…

Znáte nějaké weby, který využívají javascripty z AMP HTML ( amp.dev ) i na verzi webu bez AMP… prostě jen ty javascripty a případně (v některých případech potřebné) nové html elementy?

Totiž, když děláte samostatnou AMP verzi webu ke své stávající verzi webu, tedy budete provozovat 2 nezávislé verze toho samého webu. Tak jde použít AMP komponenty i v běžné (NE-AMP) verzi webu. Proč by jste například měli na AMP verzi webu komponentu AMP Carousel a na běžném webu řekněme nějaký jQuary Carousel, když jde použít ten z AMP na obou místech současně a tím také zajistíte shodný vzhled a chování obou verzí webu (což je ve většině případů žádoucí). Ten hypotetický jQuary Carousel na AMP verzi webu použít nelze, protože pak by nebyl validní, takže tím tato možnost padá.

Takže teoreticky by vám takovýto postup ušetřil dost času i nutnosti se učit nastavovat / ovládat vždy 2 různé webové komponenty. Samozřejmě AMP komponenty nejsou tolik "customizovatelné" (prostě nemůžete si je tolik ohnout podle vašich potřeb), ale je to takový problém?

Toliko teorie, ale v praxi? Použil (nebo alespoň viděl použitý) někdo takovýto postup v praxi?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0