Autor Zpráva
Akali
Profil
Zdravím a prosím o radu..
Na station.cz mám registrovanou doménu obrazy-pycha.cz.. Po otevření odkazu hláška ->
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Na podpoře po telefonické komunikaci mi řekli, že je to špatným nastavením složky pro web.. Jako složku pro web mám nastaveno /obrazy-pycha.cz/ - což odhaduju, že je root složka
Po přihlášení do FTP nahrávám také hned do root.. Dokáže mi někdo poradit, co dělám špatně?

Už to s nimi řeším pěkně dlouho.
Pokud jsem téma špatně zařadil, tak se omlouvám!!
Mockrát děkuji za jakékoliv posunutí správným směrem :-)
blaaablaaa
Profil
Akali:
Root je /, pokud je nastaveno /obrazy-pycha.cz/, je třeba na ftp vytvořit takový adresář a web nahrát do něj. Nebo nastavit jako web root jen /
Akali
Profil
Zkusil jsem tedy nastavit složku pouze na / a soubor index.php jsem nahrál do root složky webu... Ovšem beze změny, pořád stejná hláška

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
blaaablaaa
Profil
Akali:
Zkus do index.php dát třeba jen <?php echo "OK";
Taky je možné, že je na serveru nastavené DirectoryIndex na úplně jiný soubor. Funguje přímo obrazy-pycha.cz/index.php ?
Akali
Profil
To mě nenapadlo, přímo odkaz na index.php funguje.. Čím to?
blaaablaaa
Profil
Akali:
Jak jsem psal, je špatně nastavený DirectoryIndex, zkus v rootu vytvořit soubor .htaccess (s tečkou na začátku) a do něj napsat:
DirectoryIndex index.php
Akali
Profil
Nejspíš je tu ještě jiný problém.. Soubor index.php, který se mi zobrazuje na webovém prohlížeči není ten stejný, který mám nahraný na FTP
Napadá mě, že je špatně nastavená složka v FTP účtu. Tu mám nastavenou na /root/... Když změním /root/ na / tak mi nejde přes FTP nahrávat soubory, že mám přístup odepřen.
blaaablaaa
Profil
Akali:
Tohle netuším, jak to station má a kam směřuje ftp ...
Tomášeek
Profil
Akali:
Na podpoře po telefonické komunikaci mi řekli, že je to špatným nastavením složky pro web.
Station coby hosting si platíš, a pokud má podporu, měla by ti odpovědět. Popros je, ať ti sdělí, jaké je správné nastavení složky pro web, nebo ať to rovnou nastaví.

Pokud je podpora neochotná, nebo natvrdlá, vyměň hosting.
Pokud se jen špatně ptáš, nebo odpovědi podpory nerozumíš, požádej je, co chtějí k vyřešení problému dodat (laicky) a to dodej.

Ono naslepo zkoušet různá nastavení, když dotyčný hosting neznáš, je na houby, možností je hafo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0