Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
už nějakou tu hoďku tu bojuju a googlím nad modemem
a snažím se veřejnou IP nasměrovat na mé raspberry

začínám se obávat, že můj modem nic jako nasměrování na server nezvládne neb nastavení je značně osekané...
i přes to se tu raději zeptám zda by to nějak nešlo :(

server se v localu zobrazuje pod ip 192.168.1.1
jedníné nastavení kde předpkládám by to mohlo být:

Přesměrování portu:
ctrlv.cz/shots/2019/06/17/anjt.png
Port Triggering:
ctrlv.cz/shots/2019/06/17/5xcv.png
ACL filtrování:
ctrlv.cz/shots/2019/06/17/BFAU.png
Statické směrování:
ctrlv.cz/shots/2019/06/17/8r6L.png
Pavlínka
Profil
tak už jsem na to přišla....
můj pc nechce zobrazit lokálně veřejnou IP nevím proč... jednoznačně pod jiným netem to funguje jak má...
hodiny se s tím nervuju zbytečně :(
Keeehi
Profil
Pavlínka:
Na sítě nejsem odborník, takže s tím ti bohužel neporadím. Ovšem měla by jsi se mit teď více na pozoru. Jakákoli chyba na webserveru, neupdatovaný OS na raspberry, atp. múže vést ke kompromitování celé domácí sítě. Proto by bylo dobré nastavit, aby to raspberry nemohlo komunikovat s žádným jiným zařízením připojeným do té samé sítě.
Jde taky trochu o čas. Už je to delší dobu, ale četl jsem, že průměrná doba, než se někdo pokusí o útok na zařízení nově připojené do sítě je 7 minut. Bylo to v souvislosti s tím, že když si někdo koupí router, tak mu hi napadnou dříve, než si skrz něj stihne stáhnou novou verzi firmwaru pro update. Nicméně to bude platit zřejmě pro jakékoli zařízení připojené do sítě. Jen to bude dnes, zřejmě zase o něco rychleji.
ttttttt
Profil *
Pavlínka:
* Zajímá tě přesměrování portu.
* Měla bys přesměrovat porty 80 a 443 (dvě pravidla), ne rozsah 80–443.
* Zkontroluj, že webserver poslouchá na všech adresách (většinou se to nastavuje pres Listen)
* Může to blokovat firewall, spíš na raspberry.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0