Autor Zpráva
james2210
Profil
Ahojte, potreboval by som nejak upraviť cyklus pre výpis počet X-DNI "dátumov" z predchádzajúceho mesiaca od konca
Aktualny mesiec mi funguje.

VYPOČET :
  pre zistenie poctu DNI v mesiaci pouzivam funkciu : cal_days_in_month() 
  <span> <?php echo $numbers_day_in_month = get_all_days_in_month('prev')  // vrati napr. : 30 zaleží od mesiaca (mesiac napr.: 06 - JÚN ma 30 DNI) ?> </span>
  <span> <?php echo $add_x_days = '8'  // koľko DNI chcem odrátať(zobraziť) ?> </span>
  <span> <?php echo $numbers_start = $numbers_day_in_month-$add_x_days // vrati : 22 ?> </span>
  <span> <?php echo $add_days = $numbers_day_in_month-$numbers_start  // vrati počet DNI (dátumov) : 8  ktoré chcem zobraziť ?> </span>

<?php for ($x = 1; $x <= $add_x_days; $x++ ) {
            echo  $x; // takto mi to zobrazi cisla OD 1 DO 8;
            // $x = boli čisla napr. OD 22 DO 30;

            // Snazim si spravit funkciu na zobrazenie X-dni ( $add_x_days ) z predchadzajuceho mesiaca
            // lenze ja potrebujem aby mi vypisalo čisla OD 23 = $numbers_start Do 31 = $numbers_day_in_month
            // co je vo vysledku 8 čisel


        } ?>

keď som to dal takto:
<?php for ($x = 22; $x <= $add_x_days; $x++ ) {
            echo  $x; // tak sa mi nezobrazí NIČ
        } ?>

netuším kde je problém a snáď som to popísal dosť zrozumiteľne o čo sa snažím, ak na to už existuje hotová funkcia tak to neviem, rad si nechám poradiť ako to vyriešiť
blaaablaaa
Profil
james2210:
Vždyť to tam píšeš i v komentáři (lenze ja potrebujem aby mi vypisalo čisla OD 23 = $numbers_start Do 31 = $numbers_day_in_month), stačí to jen převést do toho foru
Slovy: Pro $x od 23 (=$numbers_start ) až do 31 (=$numbers_day_in_month) přičítej k $x postupně jedničku

 for ($x = $numbers_start ; $x <= $numbers_day_in_month ; $x++ )



Jinak se to dá zapsat třeba i takto:
echo implode("<br>", array_keys(array_fill($numbers_start, 8, $add_x_days)));
james2210
Profil
tak som tam asi mal nejaký preklep , Dik

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0