Autor Zpráva
slavin
Profil
Dobrý den,

mám web s videi. Rád bych měřil, kolik lidí si pustí video. Vystačím si s tím, že se dostanou na stránku videa. Jak lze toto nastavit? Používám Wordpress, každý stránka s videem má unikátní adresu ve tvaru www.mojedoména.cz/nazev-videa. Podstránka s videem je generována s jedné předlohy, takže je možné něco přidat do předlohy a projeví se to všude. Předpokládám, že je potřeba využit Tag manager, ten mám již na stránce implementovaný.

Předem děkuji za rady
Taps
Profil
slavin:
kliknutí na odkazy můžeš měřit pomocí událostí. Ale pokud se jedná o klasické stránky tak to GA zaznamenává automaticky.
slavin
Profil
Taps:
Jde o to, že každé video má unikátní URL ve tvaru www.mojedomena.cz/nazev-videa. Chci měřit konverzní poměr mé stránky, tedy kolik lidí si pustilo nějaké video (respektive se dostali na stránku s videem). Videí mám stovky, neměřím tedy jednu konkrétních URL, ale stovky (za chvíli tisíce �� ). Jediné, co je společné, je to, že každá ta podstránka je generována z jedné předlohy (video.php). Uživatel tedy přijde na nějakou adresu, například www.mojedomema.cz/o-cervene-karkulce, WP vezme část za lomítkem, koukne do databáze, jaké video to, doplní to do video.php a pošle stránku. Videa přidávám postupně, takže nejde si ani vyjet nějaký seznam. S tag managerem jsem nikdy nedělal a nenašel jsem, jak to lze udělat. Je možné přidat nějakou značku/kód do video.php a potom to měřit pomoci tag manageru/GA? Problém je, že každé video je na unikátní URL, nemají nic společného (kromě samotné stránky).
Taps
Profil
slavin:
s tag managerem bohužel zkušenosti nemám...ale myslím si že to co požadueš by šlo udělat i na úrovni google analytics.GA máš na webu implementovaný?
slavin
Profil
Taps:
Jasně, GA na webu mám.
swisst
Profil
slavin:
Jasně, GA na webu mám.
V takovém případě v GA: Behavior=>Site Content => All Pages
Tam se zobrazí návštěvy jednotlivých stránek (URL), stačí to pak probrat. Jde to i stáhnout do Excelu a tam zpracovat.

Případně použít Behavior=>Site Content => Content Drilldown
Tam je to rozdělené podle podstránek - záleží jakou máte strukturu stránek, někdy to může být šikovnější

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0