Autor Zpráva
lopik
Profil
Dobrý deň prajem. Mám eshop a chcel by som pre užívateľov, ktorí prídu na môj web na konkrétnu podstránku (xyz.sk/podstranka) priamo z externého odkazu napr. z google (google.sk -> xyz.sk/podstranka), aby som im ponúkol zľavový kupón na nákup. Potrebujem však nejak zistiť, či je návštevník, ktorý prišiel na túto podstránku z externého zdroja (t.j z vyhľadávača alebo externého odkazu) alebo je to návštevník, ktorý sa dostal na podstránku z niektorého iného pododkazu mojej stránky (xyz.sk/blabla -> xyz.sk/podstranka). Viem nejak monitorovať vstup návštevníkov na konkrétnu podstránku (xyz.sk/podstranka) webu, aby som následne vedel nastaviť zobrazovanie kupónu?
Dúfam, že som to napísal aspoň z časti pochopiteľne. Ďakujem
Tomášeek
Profil
lopik:
Referrer.
Keeehi
Profil
lopik:
Ještě je dobré zmínit, že když jdou z externího odkazu, tak referrer mít nemusejí. V některých případech se totiž nepředává. U interních odkazů, když budeš chtít, tak to jde udělat, aby se posílal. Takže pak to bude o tom, jestli je v referreru vlastní doména vs je tam cizí nebo referrer chybí úplně.
Pro úplnost ještě poznámka, některé staré prohlížeče referrer nikdy neposílaly a existují rozšíření, které uživateli dovolí manipulovat se referrerem. Půjde ale o naprosto minoritní skupinu uživatelů.
Kajman
Profil
Tam, kde můžete měnit url cíle, můžete přidat query string (případně hash) do url s identifikací zdroje.
lopik
Profil
Ďakujem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0