Autor Zpráva
okurkaa
Profil
Mám na webu který funguje na wordpressu hvězdičkové hodnocení. Problém je že když dám hodnocení pomocí hvězdiček, tak se to ukáže až zhruba po 15 minutách, jinak to pořád načítá starou verzi uloženou v paměti, tudíž lze hlasovat několikrát než to načte ten web znova. Jde to nějak vypnout aby se změna projevila hned a ne až vyprší cache?
Kajman
Profil
K události hodnocení si navěšte událost nebo filtr, který hodnocenou věc vyhodí z cache. Na co to navěsit a co zavolat byste měl najít v dokumentaci nebo zdrojácích pluginu spravujícího hodnocení a pluginu použitého pro cachování.
okurkaa
Profil
Chachování trvá vždy 5 minut, pak se načte stránka správně se změnou. V .htaccess nic není. Co mám hledat? Počet vteřin?
Kajman
Profil
Pokud cachujete na serveru, tak [#2]. Pokud píšete o cache v prohlížeči, tak po hlasování se dá vynutit refresh i jedinečným query stringem, pokud klasický refresh nestačí.
okurkaa
Profil
Kajman:

To právě nevím jestli na serveru nebo ne. Na PC to načte hned po F5 a v mobilu vždy až po 5 minutách.
Kajman
Profil
Pokud se to v PC načte hned, tak to nebude cache na straně serveru, ale cache v prohlížeči (která je nejspíše povolená v http hlavičkách posílanách serverem).

Http hlavičky si můžete jednoduše zkontrolovat v sekci síť ve vývojových nástrojích prohlížeče - většinou dostupných klávesou F12.
okurkaa
Profil
To ukazuje 200


Zajímavé je, že i když schválím komentář, tak to na mobilu píše ještě 5 minut že komentář čeká na schválení.
Kajman
Profil
200 bude http status - tedy jedna z http hlaviček, více Vás zajímají http hlavičky přímo ovlivňující cachování na straně prohlížeče či proxy serveru.

Nejlépe si přečtěte nějaké základy, ať víte, co vůbec hledat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0