Autor Zpráva
vmrosti
Profil
Zdravím, potřeboval bych trochu poradit. Dostal jsem zadání:

-Interní Web fungující na lokálním serveru

-Přihlášení jako úvodní strana s více úrovněmi přístupů (asi použiju MS Access nebo něco)

-Následně po přihlášení na úrovni admin se otevře tabulka se jmény a dvěmi tlačítky:

Otevřít: umožňuje otevřít HTML formulář a upravit jeho Inputy uvnitř Form a přeuložit je.

Odeslat: odešle emailem odkaz na daný html formulář který si daný člověk kterému přijde otevře vyplní a uloží

A tady jsem už v háji . Vytvořit

<form>
s nějakými inputy je v pohodě ale jak na to ukládání pro jednotlivce zvlášť? Problém je, že to celé má jet bez databáze.

Dá se toto nějak napsat v Javě. Hádám že nějaký script musí být i na straně serveru který zpracuje to uložení ale nikdy jsem to nedělal a mám to zadané jako selfimprovement. Nějaké rady jak toto uchopit?
Kajman
Profil
Ověřte si u vyučujícího, že je to má opravdu jet bez databáze. Bez ní nedává zadání smysl. Pro výuku bych použil databázi sqlite, která je jen jedním souborem a nemusí se instalovat celý databázový server. Stačí http server s podporou sqlite (tedy např. lokálně nainstalované apache s php).
RastyAmateur
Profil
Nemají se ta data uložit do nějakého souboru? Volil bych nějakou složku a v ní každý uživatel jeden soubor. Vytvoříš si nějakou třídu na čtení a zápis všech těch entit, co chceš o uživateli vědět. Nebude těžké to vytvořit a bude se ti s tím následně pracovat úplně snadno.
vmrosti
Profil
Bohužel to má opravdu jet bez databáze. Pojede to na interní síti tak si klidně můžu vytvořit nějaký soubor, jen jsem nenašel nic kloudného jak bych měl alespoň začít. Javascript znám minimálně max na nějaké animace s textem a obrázky ale tohle je trochu jiná liga.
RastyAmateur
Profil
vmrosti:
Tohle hlavně není javascript. Ukládání těchto věcí bude muset být stále na serveru (Tj. Python, PHP, Java, ...).

Btw ty říkáš, že nemůžete používat databáze a zároveň chceš na přihlašování používat MS Access? Není MS Access náhodou nástroj na správu databází?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0