Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, potřebuju trochu poradit. Našel jsem si na internetu jednoduché css na vnitřní stíny tabulky, když je moc široká a dá se s ní posouvat doprava a doleva a trochu to upravil. Ale zjistil jsem, že mi to nefunguje v Safari a ve starším Chromu na Android, verze 46 něco myslím. Nevěděl by někdo, proč to dělá? Zobrazí to ten stín jenom na pravé straně a je tam pořád. Mělo by to fungovat tak, že když je tabulka posunutá doleva, je stín vpravo, když je někde mezi, tak jsou ty stíny na obou stranách a když je vpravo, tak je stín vlevo.

Živá ukázka
Keeehi
Profil
Podle popisovaného chování to zřejmě bude způsobeno background-attachment: local, local, scroll, scroll; což ty starší asi neumějí. Tady máš podporu pro různé verze. Nicméně, nevypadá to na něco kriticky potřebného, takže já osobně bych se s tím zase až tak netrápil. Určitě by výsledku dalo dosáhnout javascriptem, ale je to takové zbytečně složité kvůli minimálnímu efektu.
XolyCZ
Profil
No ty starší prohlížecě bych moc neřešil, ale třeba nové Safari na iOSu, teď je 13 něco, tak tam to dělá taky. A to už je dost rozšířené a já těch tabulek mám na tom webu celkem dost. Nevíš o nějaké stránce, kde to někdo řešil přes ten JavaScript? Přecejenom máš určitě o dost více zkušeností než já, tak jestli máš něco ověřeného, rád to uvítám. Děkuju..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0