Autor Zpráva
Boubelka
Profil
Dobrý den,
potřebovala bych poradit s formátováním HTML na JPG.
Když vlastnoručně přeformátuji soubor .html na .jpg, na screenu se mi z něj sice obrázek vytvoří, nemohu ho však otevřít/zpracovat, protože mi počítač oznámí, že "došlo k chybě".
Když jsem si soubor dala do online convertoru, práci sice splnil, ale z přehledně napsaného zdrojového kodu mi vznikly všemožné hieroglyfy a piktogramy.
Existuje nějaký způsob, jak vlastnoručně změnit nastavení ve zdrojovém kodu z HTML na JPG tak, aby zdrojový kod zůstal alespoň trochu zachován? Jak to mám udělat?
Děkuji za rady a opovědi
Tomáš123
Profil
Boubelka:
To je čudné. JPG predsa nevie zachovať HTML kód. Urob si z dokumentu snímok obrazovky a ulož ho ako jpg. Určite si nepletieš formáty?
mckay
Profil
Boubelka:
Když jsem si soubor dala do online convertoru, práci sice splnil, ale z přehledně napsaného zdrojového kodu mi vznikly všemožné hieroglyfy a piktogramy.
Ten konvertor pravděpododbně otevřel HTML v prohlížeči, vyfotil jak to vypadá a ke stažení Ti dal onen jpg soubor.

To, čeho se snažíš dosáhnout není v podstatě možné realizovat. JPG jsou soubory v binárním formátu a HTML jsou v textovém formátu.

Hieroglyfy a piktogramy, které vidíš, když otevřeš ten JPG (binární) soubor jsou pokus textového editoru o interpretaci bajtů uvnitř toho souboru, jak jen to nejlépe zvládne. Bohužel mezi znaky, které Ti to zobrazí a znaky v původním HTML souboru není žádná rozumná spojitost.

Proč se to snažíš udělat? Pokud chceš vytvářet obrázky skrze kód, který vypadá jako HTML, mrkni na SVG formát. Je to vektorový grafický formát, který se shodou okolností dá popisovat pomocí tagů, které dost připomínají HTML (ale jsou ve skutečnosti XML).
Bubák
Profil
Boubelka:
Popis toho, o co se snažíš je velice podivný a z tvého popisu hlavně nejde poznat, o co se snažíš. Mám dojem, že máš HTML kód, což je vůastně text, a ty z toho textu z nějakého záhadného důvodu chceš "vlastnoručně" udělat JPEG obrázek.
Dělat "vlastnoručně JPEG", to si nedovedu představit, hlavně ty cosinové transformace.

Chceš něco takového?


Pokud ano, tak na takové věci se hodí formát PNG, tebou zvolený formát JPEG se hodí na fotky.
jrm
Profil
Apríl? :-P

Uživatelské jméno
Boubelka
Datum registrace
1.4.2020 09:45:18
Celkový počet témat
1
Celkový počet příspěvků
1 (1 denně)
Trejpa
Profil
JPG v HTML?

Asi ne. Podobné dotazy chodily kdysi od těch, co si zaplatili nebo „stáhli“ design webu, měli ale jen náhledový obrázek, a bez znalostí či zaplacení kódovaní se snažili nějak ten obrázek uložit tak, aby z něj vznikla webová stránka. A žádali zde o pomoc, protože jim to vůbec nešlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0