Autor Zpráva
Sennin
Profil
Zdravím priatelia...

Mám na Vás otázku

Čo je podľa Vás lepšie inštalovať čisto php, myslq a apache alebo už hotové riešenia ako xampp, wamp, laragon atď..? čisto teraz z hladiska úspory RAM nie funkcií tie už mám odskúšané...

Ide mi o to, že môj pc má už nejaké tie roky za sebou aj keď ešte stále na ňom dosť vecí fičí ale 4GB RAM je 4GB RAM a pri spustenom Chrome + vscode + laragom alebo xampp je cítiť dosť znížený výkon.

Neviem sa rozhodnú ktorá varianta mi úšetrí ako tak RAM.

Preto sa na Vás obraciam čo by ste mi viac odporučili? Viem kúpiť nové RAM alebo vyskladať nový PC ale teraz na to niesu peniaze... tak sa musím uspokojiť s tým čo je...

Všetkým diskutujúcim k veci vopred pekne ďakujem.

P.S.: ak sem otázka nepatrí tak sa ospravedlňujeme a prosím o jej zaradenie na správne miesto Ďakujem.
mckay
Profil
Sennin:
Neviem sa rozhodnú ktorá varianta mi úšetrí ako tak RAM.
Záleží na tom, jak daleko sahají vaše administrátorské dovednosti jednotlivých částí řešení. Pokud to nainstalujete a správně nakonfigurujete odděleně, ta úspora může být znatelná. Pokud to pouze nainstalujete, oproti instalaci přes xampp/lamp (laragom neznám) ušetříte pouze zlomkové části paměti, které využívá ten grafický ovládací panel.

Jedna z optimalizací co můžete udělat je nepoužívat Chrome, ale Firefox. Mám s tím přechodem z hlediska RAM dobré zkušenosti. Informace je to ale rok stará a věci se mohly změnit.

Doporučil bych instalovat odděleně a postupovat již předem s vědomím, že cílem je minimalizovat RAM zátěž (a podle toho hledat instalační a konfigurační tutoriály).

Pokud máte v počítači SSD disk (nebo vlastně i pokud nemáte), zjistěte, jak nějakou jeho část vyhradit jako SWAP prostor (místo, kam se odkládají věci co se nevejdou do RAM, nebo nejsou okamžitě potřeba).

Hodně štěstí.
Keeehi
Profil
Konfigurovat by to mělo jít úplně stejně ať si to nainstaluješ sám nebo použiješ nějaký balíček. Takže ušetřit můžeš jedině to, co ti tam ten balíček nainstaluje navíc, jak už psal mckay.
Sennin
Profil
@mckay
Keeehi

Nainštaloval som teda všetko samostatne (apache, php a mysql) a veru môžem povedať že je cítiť že RAM už nie ja tak žraná ... bez sekaníc a dokonca si môžem pustiť aj videá na youtube popri práci :) ....
Ale tie nervy hlavne už pri Laraveli ale ujo Google pomohol....

čo už stálo to zato.... :)

Ináč chalani díky za odpoveď či info :)
Kajman
Profil
Doporučuji se podívat na paměti na bazarech. Je šance, že si můžete RAM navýšit jen za pár stovek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0