Autor Zpráva
Anonymouz
Profil
Chci si vytvořit pokusnou stránku bez php a narazil jsem hned u menu. Existuje nějaká možnost, jak importovat obsah z jiného souboru, která by fungovala i na localu? Chci využívat pouze html, vanilla.js a vue.js.
Zkoušel jsem <link rel="import" src="menu.html"> a podobné fígle, ale zdá se, že to z bezpečnostních důvodů není povolené. Existuje nějaké řešení bez node.js a php?
blaaablaaa
Profil
Anonymouz:
Napadá mě jen iframe, apache Substitute a načtení přes js, všechno špatná řešení.
Anonymouz
Profil
blaaablaaa:
A šlo by to udělat nějak s pomocí node.js s tím, že bych tak pracoval pouze na localu? Hotovou složku bych pak tak jak je nahrál na FTP, kde už node.js nebude. A potřeboval bych, aby to fungovalo aniž by se muselo cokoliv přepisovat.
Zrovna řešení přes iframe (nebo jen frame v případě html4) bych se rád vyhnul :D


EDIT: Napadlo mě řešení, které mi funguje, takže se podělím, kdyby to někdy někdo řešil taky.


Do html dokumentu umístím např:

<script src="head.js"></script>

a do souboru hlavicka.js napíšu

//hlavicka.js
var hlavicka=
`
<ul class="navavigace">
  <li>
    <a href="#">Domu</a>
  </li>
  <li>
    <a href="#">Odkaz1</a>
  </li>
  <li>
    <a href="#">Odkaz2</a>
  </li>
  <li>
    <a href="#">Odkaz3</a>
  </li>
</ul>
`;

document.write(hlavicka);

Akorát by mě zajímalo, zda je tohle řešení v pohodě, nebo je to z nějakého důvodu špatné takto používat?
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Otázka zní jinak. Proč na produkci nemůžeš použít žádný serverový jazyk? Nebo žádný závažný důvod není a jen to tak nechceš?

To že ti něco funguje ještě neznamená, že je to tak i správně.
Anonymouz
Profil
Keeehi:
Netvrdím, že je to správně, proto jsem se ptal, zda je to z nějakého důvodu špatné takto dělat.

Edit: a proč je teda tohle použití špatně?
Živá ukázka
Radek9
Profil
Anonymouz:
Špatně to není, ale lidem s vypnutým JavaScriptem to nebude fungovat.
Keeehi
Profil
Dále vyhledávače s tím budou mít problém. Tedy google asi ne, ten snad javascript interpretuje, ale jsou tu i další vyhledávače. Samotný obsah najdou, protože ten v kódu máš ale budou mít problém najít další stránky webu, protože odkazy na ně budou v kódu chybět.

Samozřejmě se dají vytvořit statické stránky bez toho aniž by to menu jsi musel ručně měnit ve všech souborech ale proto abychom ti poradili vhodné řešení by nám pomohlo vědět, proč nemůžeš použít žádný serverový jazyk.
Kajman
Profil
Skládání stránek z kousků » Aktualizace programem u autora

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0