Autor Zpráva
pavelrejha
Profil
Dobrý den,
mám dotaz, se kterým si nevím vůbec rady, zaktualizoval se mi firefox a na mých stránkách jsem zjistil, že mám většinu obrázků otočených o 90°, občas se mi to stávalo, když jsem obrázky odesílal e-mailem, v počítači byly normální a po nahrání do e-mailu se sami otočily. Nevím ale jak udělat, aby se to nestalo, obrázky jsem zkoušel i přeuložit v editoru PSP8 a výsledek stejný. Dá se na stránkách nějak nastavit, aby veškeré JPG byly zobrazeny délka x výška???

Předem díky všem za pomoc!!!!
Davex
Profil
Od Firefoxu 77 a Chrome 81 je změna ve výchozím stylopisu, kdy se z EXIF metadat načítá orientace obrázku a podle toho se obrázek přizpůsobí.

Lze to ovlivnit CSS vlastností image-orientation.
Keeehi
Profil
Druhou možností je EXIF metadata smazat.
pavelrejha
Profil
Používám Firefox 77.0.1 (64 bitů) a bohužel ovlivnění pomocí CSS se nepodařilo, nic se nestalo. Ono na konci návodu to také nefunguje...

Jak jednoduše smazat EXIF metadata? Nejlépe hromadně...
Keeehi
Profil
Tak předně bych si ověřil, že to tím opravdu je. Vyber si nějaký z mnoha editorů exif informací, prověř že po smazání se fotka už neotáčí. Pak můžeš řešit, jak nejlépe to dělat hromadně.
pavelrejha
Profil
Tak jsem stáhnul a vyzkoušel, vymazal jsem co se dalo a už se fotka neotáčí :-) Díky!
Davex
Profil
pavelrejha:
Pomocí CSS to funguje: Živá ukázka

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0