Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
Zdravím, stala se mi nemilá věc,
kdosi se mi dostal mou hloupostí do raspberry pi ...
nemohu se teď dostat

bohužel jsem tam měla rozdělaný projekt který jsem nestiihla celý zálohovat :/
je nějaká možnost data z disku dostat než přeinstaluju systém?

když napojím disk přímo do PC tak tam nejsou standartní soubory jako root, etc a spol...

Předem děkuji za jakoukoli radu
tttttttt
Profil *
Co na tom disku teda je?

* Systém je jinde, nejspíš na SD kartě, disk se používá jen jako externí na data.
* Někdo z toho disku smazal systém
* To, k čemu připojuješ ten disk, ho nedokáže spravně přečíst.

Případně pokud pořád dokážeš nabootovat a problém je jen, že se nedokážeš přihlásit, dají se najít návody, jak rootovi změnit heslo. Nebo to může jít přes ssh bez znalosti hesla přes klíče,pokud bys to měla nastavené.
Pavlínka
Profil
tttttttt:
ukázalo se, že se mi tam nalogoval nějaký vir a úplně smazal ssh a spol... a při připojení k netu se to snaží získávat další údaje z jiných serverů...

vše je na veliké SSD kartě ale čtečka karet načte jen pár desítek souborů:
ctrlv.cz/shots/2020/06/22/8qXy.png

například web ale malina po připojení načte normálně...
když připojím obrazovku nedostanu se ani k přihlášení ani k konzoli... ale nevím zda lze nějak vynutit konzoli... kdybych se dostala k konzoli tak bych s tím asi dokázala pracovat
Jakub J._
Profil *
Reaguji na Pavlínku:
SD karta s Raspbianem bývá naformátována na vícero oddílů, jeden z nich je /boot, který vidíš ve Windows, další z nich je /, kam se ukládají mimo jiné i uživatelská data, která se snažíš zachránit. Zda tam takový oddíl je, zjistíš z Windows prostřednictvím konzole Disk Management, ale velmi pravděpodobně bude používat souborový systém ext4, který Windows nativně nepřečtou, a proto v Průzkumníku není vidět. Bude třeba buď najít ovladač ext4 pro Windows, nebo kartu připojit k počítači s Linuxem.
Pavlínka
Profil
Jakub J.:
super, zkusím, děkuji
tttt
Profil *
Bude třeba buď najít ovladač ext4 pro Windows, nebo kartu připojit k počítači s Linuxem.

Pokud nemáš poblíž počítač s linuxem, můžeš vytvořit Live USB - flašku, ze které nabootuje linux bez nutnosti instalace, viz třeba ubuntu.com/tutorials/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#1-overview

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0