Autor Zpráva
Ester
Profil *
Dobrý den.
Původní nápad byl že udělám web kam budu každý den psát články. Nemám na to čas a ani už doma pevný internet.Kolik si říct za tento web? www.infomozek.cz Chci ho rychle prodat. Včetně webhostingu a domény. Za kolik ho prodat? Návštěvníci cca 100 za den podle toplist. Díky za názor.
Davex
Profil
Zřejmě tam bude velký problém s autorskými právy článků, které nejsou původní, ale převzaté odjinud, takže hodnota je spíš záporná.
Ester
Profil *
Dej příklad, jestli budou dva převzaté tak je to moc.
mckay
Profil
Ester:
Samotná informace o tom kolik návštěvníků za den se na web podívá není dost k dost odhadu ceny. Nevím kde má toplist měření dnes, ale když jsem to kdysi používal, neřeklo to moc o zdrojích návštěv a způsobu, kterým návštěvníci přichází. Osobně bych na web ještě nahodil Google Analytics a zaregistroval ho do Google Search Console (tuším, že oba tyto kroky lze udělat vložením meta tagu a script blocku do hlavičky stránky). Stránku pak nechte ještě v pasivním provozu alespoň měsíc, lépe 3 měsíce, aby to posbíralo data.

Pokud byste ve sledovaném horizontu zvládl(a?) napsat ještě nějaký nový článek, bylo by to vůbec nejlepší, protože by se pak dalo sledovat jak a jestli vůbec se informace o nově přidaném článku šíří.

Z posbíraných dat v Google Analytics a Search Console potom dovedete dobře říct jaké spektrum uživatelů (a proč) Váš web navštěvuje.

Potenciálního kupce bude zajímat jaký je potenciál pro monetizaci webu (k tomu třeba již potřebuje vědět proč na ten web lidi chodí).

Existují také lidé co zkupují funkční "weby s historií", z určitých důvodů. Nebo lidé, kteří si celý web koupí kvůli doméně.

Dále vidím, že máte kontaktní formulář a online poradnu. Sbíráte a vytváříte kontakty z lidí, co Vás kontaktují nebo žádají o radu? A souhlasí Tito lidé se zasíláním novinek (či obchodních sdělení od Vás)? A kolik takových kontaktů máte posbíráno? Odpovědi mě přímo nezajímají, ale opět je to něco, co by řádově mohlo potenciálního kupce zajímat.

Edit: Plus pokud máte k webu podpůrné účty na sociálních sítích, tak je zmínit taky, včetně počtů sledujících atd.

Nejrychlejší způsob, jak web prodat by podle mě bylo zaregistrovat se na webtrh.cz a hodit vytvořit na to aukci. Osobně si nemyslím, že za to někdo bude chtít zaplatit více než 10k CZK (a možná už to je celkem dost), ale taky záleží na tom, jak dobře "se prodáte". V tamních aukcích se pohybují všechny možné skupiny podnikavých jedinců, kteří by to od Vás mohli chtít koupit.

Edit 2: Zrovna v tomto vlákně někdo vykupuje weby, kde by Váš web mohl vyhovovat: webtrh.cz/452298-koupim-mensi-weby-obsahem-magaziny
Ester
Profil *
Bohužel nemám na webtrhu účet. Kdyby ho tam někdo měl a dal web do aukce, mohl by dostat 30% z prodeje ode mě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0