Autor Zpráva
tealke
Profil
dobrý den mám kod na body
body {    
      background-image: url(./images/test.png), url(./images/minecraft.jpg);
     background-attachment: fixed;
     background-repeat: no-repeat, no-repeat; 
    width: auto; 
    height: auto; 
    left: 0px; 
    top: 0px; 
    position: static, static;
    -moz-background-size: 100% 100%, 100% 65%;
    -o-background-size: 100% 100%, 100% 65%;
    -webkit-background-size: 100% 100%, 100% 65%;     
     background-size: 100% 100%, 100% 65%;   
background-color : #000;
}   

a potřeboval bych by se první obrázek "test.png" scrolloval se stránkou a ten druhý byl fixně upoután na pozadí....je to možné nějak uděat? Když dám background-attachment: scroll, fixed; tak mi ten obrázek zmizí a zobrazuje se pouze jeden který je fixnutý.

děkuji za odpovědi
Keeehi
Profil
Řešení by mělo být jednoduché. Nastavit ty pozadí dvěma různým elementům.
tealke
Profil
tuto možnost jsem zkoušel..ale stále je tam problém že se mi obrázek zobrazuje pouze na parametr fixed...když dám cokoliv jiného tak zmizí
Keeehi
Profil
Když bude pozadí ve dvou elementech, tak to fungovat musí. Problém bude někde jinde. Dej nám sem odkaz na živou ukázku kde to máš na dvou elementech a nefunguje ti to a můžeme se na to podívat.
Trejpa
Profil
tealke:
Funguje to. Nemáš jen přehozené pořadí a druhý malý obrázek schovaný pod prvním? Obrázek na popředí se uvádí v definici jako první.

Živá ukázka
Živá ukázka
tealke
Profil
děkuji všem pomocí vás jsem to prozatím vyřešil

ale měl bch ješě jeden doatz mám dvě různé menu html + css a potřeboval bych aby se mi mněnili podle velikosti displeje...že by na pc bylo jedno a v mobilu zjednodušené druhé...dá se to nějak udělat nebo budu muset to menu nějak nastrkat do jednoho a pak v css pomocí @media určit co kdy se má zobrazit
Tomáš123
Profil
tealke:
Skrývať prvky môžeš pomocou display: none. Pokojne môžeš s použitím media queries od určitého rozlíšenia jedno menu skryť a druhé zobraziť (typicky display: block, ale zafunguje vlastne hocičo – vyberáš podľa toho aké správanie od prvku potrebuješ).
tealke
Profil
OK děkuji já si to myslel ze to takto půjde jen sem se potřeboval ujistit ...web dělám po strašně dlouhé době ..a spoustu sem toho zapomněl

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0