Autor Zpráva
Vilak
Profil
Zdravím, chci u Active24 vytvořit doménu 3. řádu a nepomohla mi ani jejich podpora, se kterou jsem komunikoval 2 hodiny.

Mám subdoménu, a to: figaris.aparatea.cz u které funguje jen index.php, pokud kliknete na "aktuální produkty", mělo by vás to přesměrovat na:
figaris.aparatea.cz/products.php, nicméně tato stránka neexistuje a ve skutečnosti se nachází zde: aparatea.cz/figaris/products.php (vypíše se chyba (nevypíše se celá stránka), ještě to není propojené s DB)

Vlastně nefunguje přesměrování souborů tak, aby:
www/figaris/neco.php => figaris.aparatea.cz/neco.php (místo toho je aparatea.cz/figaris/neco.php)
www/figaris/neco/neco.css => figaris.aparatea.cz/neco/neco.css (místo toho je aparatea.cz/figaris/neco/neco.css)
www/* - zde je web aparatea.cz (složka figaris má A DNS záznam)

Jak by měl vypadat .htaccess soubor, aby to fungovalo?
Můj .htaccess:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

# pøed nastavením jakýchkoli pravidel je tøeba rewrite zapnout
RewriteEngine On

# pøesmìrování domény neco.domena.cz do adresare domena.cz/adresar
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^figaris\.aparatea\.cz [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !^/figaris/
RewriteRule ^(.*)$ /figaris/$1 [L,QSA]
Kajman
Profil
A chcete přesměrovávat nebo podstrkávat?
Vilak
Profil
Nejspíše podstrkávání.

Prostě chci, aby mi fungoval web figaris.aparatea.cz a kořenový adresář webu to bralo jako www/figaris/, tedy:
www/figaris/index.php = www.figaris.aparatea.cz/
www/figaris/neco.php = www.figaris.aparatea.cz/neco.php
www/figaris/neco/neco.php = www.figaris.aparatea.cz/neco/neco.php
www/figaris/neco/neco1/neco1.php = www.figaris.aparatea.cz/neco1/neco1.php
...

U Wedosu to fungovalo vždy automaticky, u Active24 to není automatické a s htaccess neumím.
Jak to mám udělat? Děkuji za odpověď.

//Edig
samozřejmě ale tak, aby mi fungovaly odkazy ve stylu www.figaris.aparatea.cz/neco.php a doopravdy to něco zobrazilo.
Kajman
Profil
Pokud pro subdoménu použite CNAME na www.aparatea.cz nebo jinak docílíte toho, že při zadání subdomény bude zobrazen obsah hlavní www domény (obě domény budou tedy chodit do stejného prostoru), tak by to mělo jít zmíněnými pravidly, pokud je otočíte a wordpress sekce bude až za figaris.

Wedos má nestandardní konfiguraci. Jednotlivé weby si vidí do souborů navzájem a není to zrovna bezpečné. Pokud na novém hostingu je ftp místo pro subdoménu na jiném umístnění, přijde mi nejjednodušší obsah složky figaris nahrát tam, kde má být obsah subdomény.

Podstrkávání napříč doménami je složitější a sdílené hostingy ho většinou nepodporují. Je k tomu potřeba zapnutí i mod_proxy a flagu P.
Vilak
Profil
Takže nedokážu jednoduše udělat, aby např.:

www.aparatea.cz/figaris/* bylo jako www.figaris.aparatea.cz/*?
Ikki
Profil
Zkontaktuj podporu prostřednictvím Livechatu. Nastaví ti subdomény dle potřeb. Případně si zapni automatické vytváření domén 3. řádů v záložce webhostingu > nastavení serveru. To zapříčiní to, že složka v adresáři se ve výsledku bude tvářit jako subdoména.
Vilak
Profil
S podporou jsem se bavil přes 2 hodiny (live i telefonicky), nedokázali to udělat ani oni.


Ikki:
Navíc to by se mi vytvořila subdoména pro každý adresář, a já chci jen pro jeden, a to pro figaris.
Ikki
Profil
Je fakt, že někteří na podpoře jsou zdatní jako slon v místnosti, ale většina z nich to zvládá.
//EDIT: Tak vyzkoušej do .htaccess vložit -
<IfModule mod_rewrite.c>
<IfModule mod_env.c>
SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On
</IfModule>

RewriteEngine on 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^([^\.]+)$ $1.php [NC,L]

# pøesmìrování domény neco.domena.cz do adresare domena.cz/adresar
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^SUBDOMENA\.DOMENA\.cz [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !^/SUBDOMENA/
RewriteRule ^(.*)$ /SUBDOMENA/$1 [L,QSA] 

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^SUBDOMENA2\.DOMENA\.cz [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !^/SUBDOMENA2/
RewriteRule ^(.*)$ /SUBDOMENA2/$1 [L,QSA]

Obdobný úryvek aplikovali u nás a prozatím to funguje. Samozřejmě máme nastavený alias i DNS záznamy pro jistotu.
Vilak
Profil
Ok, vyzkouším a případně jsme našel i nějaké další možnosti, tak uvidím, co bude fungovat, díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0