Autor Zpráva
Kryo7
Profil *
Zdravím!

Mám komunitní webovou stránku, kde se mohou uživatelé registrovat a následně přihlásit (a dělat další kroky, jako např. tipovat v tipovačce, atd.). Není to však eshop, ale do budoucna uvažuju i o možnosti prodávat nějaký merch mé komunite. Již delší dobu si kladu otázku, jak je to s cookies, podmínkami užívání, zásady ochrany soukromí a veškerými podobnými "odkazy", které má hodně webů v patičkách. Jsou pod nimi jednoduše řečeno dlouhé "smlouvy" textu. Moje otázka zní - potřebuju taky tyto stránky na svém webu mít? Pokud ano, kde se dají vzít? Mohou se někde stáhnout vzorové, které jen doplním? Nebo je musím celé sepsat pro můj web? Musím se někam registrovat nebo ohlašovat na úřad pro ochranu osobních údajů? V tomhle se vůbec nevyznám, proto děkuji mnohokrát za vysvětlení!
N71
Profil *
Běžný web v podstatě nemusí informovat o ničem, maximálně o zpracování osobních údajů, pokud nějaké zpracováváš. Jako prodejce je to ale samozřejmě už úplně jiná písnička. Můžeš se podívat třeba na www.shopio.cz/blog/legislativni-pozadavky-na-e-shop-i
Kryo7
Profil *
Ikdyž tam mám registrace lidí tak tedy být nemusí? Děkuju za info! :)
NoxOne
Profil
Myslím že dle GDPR když shromažďuješ data o uživatelích ( registrace) tak to musí být a když jim do PC ukládáš cookies tak je zas musíš o tom informovat a dát jim na vybranou.
Kryo7
Profil *
No dobře, ale jak to tedy udělat? Co musí být? Kde to vezmu?
Trejpa
Profil
Kryo7:
Asi bych začal hledat informace tam, kde požadavek vzniká. Tedy u směrnice GDPR a její národní implementace. Pak bych se podíval na rady úřadu, který na dodržování dohlíží. S konkrétním zněním se můžeš inspirovat u někoho, kdo nabízí podobné služby, jako ty.

Registrovat se nikam nemusíš. Pokud používáš cookies, které neobsahují osobní data, můžeš je používat dále bez souhlasu. „K běžnému provozu internetového obchodu není nutné obstarávat souhlas se zpracováním osobních údajů, neboť se jedná o zpracování údajů v rámci smluvní agendy (vyřizování objednávek a nákupů zákazníků, následné plnění zákonem stanovené povinnosti evidence dokladů atd.).“ Pokud osobní data ukládáš i pro jiný účel, máš o tom informovat uživatele (před uložením dat), dát mu možnost uložení osobních dat odmítnout a uložená data získat, opravit nebo odstranit.

Móda cookies lišt přišla s Google Analytics, který při neanonymním sběru dat ukládá osobní údaje návštěvníků daných webů a získání souhlasů od tvůrce webové stránky vyžaduje v podmínkách použití. Většina jich má lištu stejně špatně implementovanou, protože se ptá na cookies a nikoliv na osobní údaje, údaje sbírá ještě před udělením souhlasu a v rozporu se směrnicí neumožňuje ukládání odmítnout nebo smazat. Ale Googlu to stačí a nikdo si zatím nestěžuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0