Autor Zpráva
Kryo7
Profil *
Zdravím,

dopředu říkám, že v Javascriptu se prozatím moc neorientuju. Momentálně jsem procházel nějaké šablony na web. Stáhnul jsem tu, která se mi nejvíc líbila, otevřu její složku, její kód a vidím tam spoustu různých jQuery pluginů, z kterých je stránka poskládaná a navíc jede i na Bootstrapu.

Má otázka je následující: Je toto běžná praxe - využívat různých již vytvořených pluginů, stahovat je a implementovat do svých projektů? Jak se na tohle díváte vy? Já nevím, jestli mi přijde normální patlat do projektu hromadu věcí jako jsou jQuery pluginy, Bootstrap, apod. Není lepší si ten projekt napsat sám? Nebo se to právě už tak nedělá a využívá se vytvořených věcí k urychlení? Zajímá mě pohled na tuto věc.

A druhá otázka - jak mám vědět jaký plugin na to, na co potřebuju, vůbec existuje? Existuje pro to nějaká stránka (adresář), kde jsou všechny nebo se prostě Googluje a najdou se různě po internetu? Jak to dělají tihle tvořiči těch templatů? Nebo jich zase tolik není a pluginy se opakují a používají pořád ty samé, tak člověk zná jejich názvy a rovnou je implementuje?

A má třetí otázka - v čem píšete? Já používám odjakživa PSPad, jenže jsem měl teď zhruba 5 let přestávku v programování, hodně se toho změnilo a možná se už používají i nějaké lepší editory nebo prostě něco úplně jiného. Když totiž něco Googluju a najdu, není tam prostě .js a .css a .html, ale je to složka plná souborů různých přípon a většinou to je GitHubu, ani nevím, čím dané soubory otevřít, atd. Asi mi prostě ujel vlak v tomhle. Zasvětil by mě někdo prosím?

Děkuji za moc odpovědi, budu moc vděčný!
Keeehi
1 - Je to celkem normální. Usnadňuje a urychluje to práci. Proč znovu vynalézat kolo, když už to někdo před tebou udělal a ty to můžeš jen použít. Je lepší si to napsat sám? V ideálním světě s neomezeným časem ano. Nicméně v reálu bys třeba vlastní implementací strávil 5x tolik času a efektivita kódu by se zlepšila třeba o 5 %. Samozřejmě když na stránce skoro žádný javascript není, tak není potřeba tahat celou knihovnu a je možné si to vytvořit sám, ale o tom se teď nebavíme. Bavíme se o projektu kde se JS používá v dostatečně velké míře.

2 - Je to podobné jako se vším. Ty základní, co se člověk často používá ty zná. No a když se objeví něco co ještě neřešil, tak googlí co existuje.

3 - PSPad není špatný editor. Kvůli větší komplexnosti projektů na kterých dělám ale nepoužívám už editor ale IDE. V mém případě to je PHPStorm. Co se těch neznámých souborů týče tak otevřít půjdou normálně v textovém editoru protože téměř vždy půjde o nějaký kód. Jak pak ze souboru foo.scss vygenrovat foo.css je už jiná věc, ale foo.scss si proglédnout můžeš.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0