Autor Zpráva
codebreaker
Profil
Dobrý den.

Jak mohu uložit zdrojový kód webové stránky na harddisk mého laptopu?

Mám na počítači soubor file.htm, po otevření se zobrazí webová stránka s formulářem. Do formuláře napíši www.site.com, zmáčknu tlačítko a poté dojde k uložení zdrojového kódu webové stránky www.site.com do stejného adresáře jako file.htm a to pod názvem x.htm .

Dá se tohoto docílit pomocí Javascriptu? Php? Nebo se musím naučit Python?

Prosím o radu.

Děkuji.
Kajman
Profil
Není dobrý nápad, aby prohlížeč mohl ukládat soubory, kam se mu zachce. Nebylo by to bezpečné. Také spouštění javascriptů v lokálně otevřených souborech bývá omezené.

To je domácí úkol nebo jaké jsou k tomu pohnutky? Třeba by stačilo zavolat např. wget z příkazového řádku - řeknete mu, co má stáhnout a kam uložit.
codebreaker
Profil
Děkuji za odpověď.

Chci, aby se to ukládalo samo. Preferuji, aby jsem nemusel klikat pravým tlačítkem a uložit a pak tam ještě zadávat kam přesně.

Žádný domácí úkol.

Asi se naučím ten Python. Ahh
Keeehi
Profil
codebreaker:
Zvládne to PHP, zvládne to Python. Zvládne to asi skoro každý programovací jazyk. On to dokonce zvládne i ten javascript, jen ne ten v prohlížeči ale ten co by ti běžel lokálně. Ale to je vedlejší. Je zbytečné si to programovat sám když existují už programy, které to zvládnou. Jako ten wget který Kajman už zmiňoval.
codebreaker
Profil
Děkuji za odpověd Keeehi.

Mohu se zeptat, jaký nástroj v php mi s tímto pomůže?

Děkuji.

BTW: oni existují dvě verze Javascriptu? Lokální a globalní?
lionel messi
Profil
Bude sa ti hodiť funkcia file_get_contents a knižnica curl. O curl sa tu už v minulosti aj diskutovalo, skús pohľadať.

codebreaker:
BTW: oni existují dvě verze Javascriptu? Lokální a globalní?

Javascript je možné využívať aj ako serverový jazyk, rovnako ako PHP, Python či iné jazyky.
codebreaker
Profil
lionel messi: Dekuji.
Radek9
Profil
codebreaker:
BTW: oni existují dvě verze Javascriptu? Lokální a globalní?
Např. Node.js nebo Deno (to podporuje nativně i TypeScript).
N71
Profil *
codebreaker:
Jak už bylo zmíněno, asi chceš používat web na něco, na co není vůbec určen. JavaScript to asi nezvládne – můžeš načíst URL do <iframe> a dosáhnout na jeho DOM, ale mám zato, že tady funguje cross-origin politika, která ti to neumožní u cizích webů. Ukládat na disk samozřejmě JavaScript nemá jak, ale může nabídnout (vygenerovaný) soubor ke stažení.
Radek9
Profil
N71:
JavaScript to asi nezvládne
Huš. Zvládne. Stačí jednoduchý script v Node.js. Pokud se codebreaker nechce učit nový jazyk a umí JS, tak je to nejjednodušší řešení. Podobně se dá např. spustit i jednoduchý PHP script úplně mimo kontext Apache.
N71
Profil *
Myšleno JavaScript v prohlížeči. Když vyřízneš V8 z Chromu, vypneš mu všechny omezení, otevřeš kompletní systémové API a nazveš to, já nevím, třeba NodeJS, tak ano – pak můžeš ukládat webové stránky na disk. Ale na to je asi jednodušší obyčejný bash.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0