Autor Zpráva
okurkaa
Profil
Hostuji u wedosu. Několikrát za den, se web zpomalí, pak načítá stránku třeba i 30 vteřin a pak vyhodí chybu 503. Pak za několik minut začne fungovat jako blesk a pak se zase zpomaluje až vyhodí po třeba hodině zase při načítání stránky chybu 503.

Jak mám zjistit co to dělá? Technik wedosu mi napsal že u nich chyba není. Technicky je prý vše v poho u nich.

Errorlog: [Wed Mar 17 17:43:57.891808 2021] [proxy:error] [pid 819405:tid 140387792324352] (70007)The timeout specified has expired: AH00941: FCGI: failed to acquire connection for (w263563)

Není nějaký způsob jak zjistím co se na webu načítá tak dlouho až to vyhodí chybu 503?
Taps
Profil
okurkaa:
zkus si udělat analýzu rychlosti webu např. pomocí www.webpagetest.org
určitou roli může sehrát i hosting, pokud je sdílený.
okurkaa
Profil
Taps:
Zkusím to. On je ale právě problém v tom, že tam mám web a subdoménu. Takže jak se to začne zpomalovat, tak začnou oba dva ty weby které jsou každý úplně jiný zpomalovat. Ale zpomalí oba a pak se zase oba rozjedou nastejno.
Keeehi
Profil
okurkaa:
Není nějaký způsob jak zjistím co se na webu načítá tak dlouho až to vyhodí chybu 503?
Je celkem jednoduchý, ale ne na webhostingu. Jedině že by tam měli možnost si zapnout xdebug, což ale nepředpokládám.

Takže tvojí možností by bylo si do kódu na různá místa nasekat výpisy microtime. Pak z rozdílů časů můžeš určit jak dlouho trvala daná část kódu mezi markery.
echo "Marker #1 ".microtime(true);
okurkaa
Profil
Zatím mě to tam nejde asi to dělám špatně, ještě to zkusím ty markery.

V čem je vlastně chyba proč to hází 503? Je tam spuštěné moc php scriptů dohromady? Nebo by pomohlo třeba zmenšit velikost obrázků? Nebo proč to hází tu 503? Moc pořád nechápu co je vlastně špatně.
anonym_
Profil *
okurkaa:
Wedos to řeší přímo ve své KB. Zabralo mi to asi 10 vteřin to najít.
okurkaa
Profil
Co je to KB? Nechápu.
Keeehi
Profil
okurkaa:
A do googlu jsi KB wedos zadat nezkoušel, co? kb.wedos.com/cs

Co tam anonym našel bylo předpokládám toto kb.wedos.com/cs/webhosting/php/chyba-503-service-temporarily-unavailable

Je tam spuštěné moc php scriptů dohromady?
Pravděpodobně.

Nebo by pomohlo třeba zmenšit velikost obrázků?
Pokud obrázky netaháš skrz PHP, tak je to úplně jedno. Ten limit je jen na PHP procesy. Ne všechno co server vrací je PHP script.

Moc pořád nechápu co je vlastně špatně.
No, asi tam máš nějaké dlouho běžící scripty.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0