Autor Zpráva
magistr01
Profil
Potřebuji opravit zdrojový kód webové stránky. Po zmačknutí Ctrl+U na stránce se otevře její view-source. Zmačknutím F12 se otevře verze pro vývojáře. Zde ale nelze
opravit chybný údaj, který potřebuji. Jak otevřít view-source pro úpravu? Prosím o podrobný návod.

Děkuji za informaci.

magistr01
webmaster
Kajman
Profil
V prohlížeči zpravidla vidíte až výsledek zdrojového kódu, který se sestaví na serveru z různých malých částí a uložených dat.

Takže potřebujete mít přístup na server ke zdrojovému programu, co stránky generuje. Tam musíte najít kousek programu, který ovlivňuje chtěný html výstup, co chcete změnit. Ten kousek si k sobě nahrajete díky scp nebo ftp. Program upravíte a nahrajete zpět. Pokud tam nebude chyba, při příštím stáhnutí (tedy vygenerování) stránky by se měla změna projevit. Samozřejmě že ti, kteří tomu rozumí, si zprovozní kopii celého webu lokálně a tam si změnu ověří a otestují, ale když ani nevíte, že se úpravy dělají na serveru a ne v prohlížeči, pochybuji, že to zvládnete zprovoznit.

Také je možné, že údaj pro úpravu není v souboru, ale v databázi. Takové údaje se pak většinou mění v administračním rozhraní redakčního systému.

Čekává Vás dlouhá cesta studia. Nebo krátká cesta, kdy poprosíte někoho, kdo tomu rozumí, ať to udělá za Vás. Občas je ho potřeba i finančně motivovat.
anonym_
Profil *
magistr01:
To jsi myslel, ze by sis otevřel “zdrojový kód pro úpravu” jakékoliv stránky a mohl ji měnit? Ze by se ze všech webu stala takova Wikipedie? :-)

Jinak ano, změny se provádějí na FTP, nebo v databázi (na kterou muže být napojené CMS pro snazší editaci záznamu).
magistr01
Profil
magistr01:
Prosím jak se změny provádějí v FTP a jak v databázi? Pokud možno bych potřeboval blbuvzdorný návod. Pokusil jsem se v db vyhledat položku 100 reply v tabulce wp_post a změnit ji na 48 reply.
Na stránce fóra se však nic nezměnilo.

Děkuji za informace.

magistr01
anonym_
Profil *
magistr01:
Nebuď líný a hledej. Návodů, jak se připojit k FTP serveru, jaké programy k tomu využít, atd. je mraky. Rucni úpravy v databázi pro tebe jakožto zacatecnika jsou absolutně nevhodné, pokud používáš WordPress, do databaze vůbec nelez.

Každopádně pro úpravy v kódu (FTP), i databázi se předpokládá, ze mas nejake odborné znalosti. A ty nejdou na diskusním fóru blbuvzdorne napsat, ty musíš získat někde jinde, nebo se obrátit na někoho, kdo tu akci provede za tebe.
_es
Profil
Obráť sa na nejaké diskusné fórum pre WordPress (cs.wordpress.org/podpora).
Tam dostatočne konkrétne popíš svoj problém, nie v štýle „nelze opravit chybný údaj, který potřebuji.“.
Ani tu by si bez prezradenia názvu databázovej tabuľky nikto nedomyslel, že ide o web na WordPresse.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0